Návod - Česky - jak začít s hrou + vše kolem

Ahoj.
Rozhodl jsem se sepsat své zkušenosti krátce do tohoto topicu… Kdybych něco zapomenul omlouvám se.
Kdyby jste měli své způsoby a nápady jak článek zlepšit comment potěší.

Hrajeme za Jindru a hned ze začátku jsme si vybrali staty dle konverzace s matkou.
Všechny staty se dají docela jednoduše levelovat:
Síla - trénink s hejtmanem Bernardem v Ratajích nebo jak se jmenuje ( lze trénovat s cvičnou zbraní i pravou atd.
Je to asi jediný super rychlí způsob jak nacvičit jak sílu tak obratnost… Takže trénovat a trénovat.
Dále taky per v herbalismu, který dává sílu při sběru kytek.

Vitalita - ze začátku hry sprintujte a hlavně skákejte… Ano zní to divně ale levelí to postavu.
Později je to např. I únava v boji.

Obratnost - znovu hejtman Ratají Bernard a jeho trénink

Výřečnost - mluvte se všema co to jde :slight_smile: a nebojte se v dialozích využít tuto vlastnost

Charisma - oblíkejte se a buďte umytí… Každý item má své vlastnosti dle vlastností itemu zjistíte i to zda má charisma nebo taky sílu atd. Samozřejmě každý bod se hodí pokud chcete mluvit s výše postaveným…

Viditelnost - zase staty itemů a to jak je oblečení “těžký” vidět ve zbroji prostě budete

Nápadnost - hlučnost věcí a staty

Rychlost - perky, stamina,speciál botky

Plížení - Asi nej způsob dle mého je najít samostatné npc a jen ho omráčit. Nejlépe stráž.

Zbraně a jejich státy - hejtman Ratají a využívání zbraní

Luk: lovení zvěře… + perky v pijáctví

Alchymie - nejlépe trénovatelná společně s herbářstvím
Prostě a jednoduše nenudit se a vytvářet
V pozdější fázi lze vytvořit i sejvovici a nebo např. Vytvářet sejvovici automaticky! :slight_smile: super!

Bylinkářství - sbírej, sbírek, sbírek a čti

Čtení - začni u písaře a hltej knihy všude v okolí! Vyplatí se ke q kdy se musíme dostat do kláštera…

Jezdectví - jezdit, skákat na koni, jezdit atd.

Kapsářství - Pešek nás naučí krást a dále můžeme trénovat sami… Nejlépe na spících, opilcích ale taky u kláštera v Sasau u nemocných… Ano je to fakt zlé ale je to tak…

Pijáctví - pij pij pij pij… Nejlépe doporučuji nejíst a mít hodnotu hladu zhruba 10 pak na 100 doplnit chlastem a dát čekání a znovu a znovu dokud nebudeme závislí že?

Údržba - opravuje zbraně u brousků a používej sady na opravu

Jak vydělat???

Zde je mnoho způsobů

  1. Lov - za upečené maso dostaneš dost peněz a kdo by nechtěl relaxovat v lese… Zábava na 10 min zabití 4-5 Srnek a peníze jdou do kapes.

  2. Omráčení stráží ( kohokoli bez toho aby si nás někdo všiml - stráže si ve zbrojnici vezmou věci nové podobně jako jakékoli npc doma) -> ukradnutí jejich eq -> prodat mlynáři
    Za itemy co nakradneme dále můžeme “koupit” věci co už jsme mu prodali! :wink:
    Takže výměna co se docela vyplatí… Pokud mu totiž prodáme item zbaví to item označení, že je kradený.

Dále se dá vydělat na lektvarech z alchemie nebo na sběru bylinek
Ale taky na soutěžích u Vacka v lukostřelbě nebo v kostkách.

Reputace:
Máte na nic reputaci u obchodníků?
Koupit item a dát jeden groš jako dýško navíc… Reputace půjde hned hore

Reputace úplně na *****
Pokud jste si zkazili tak moc reputaci, že skoro nikdo nechce pokecat a chcou jen peníze…

A teď beze srandy dejte jedno pěstí strážnému! :slight_smile:
Nechte se zavřít a vyčkejte než skončí debuff z vězení… Reputace se vrátí na neutrální hodnoty.

Uplácení a vymlouvání z trestných činů po tom co vás chytí strážný totiž dodává mínusové reputaci… Proto vád třeba 10x za 5 min ve městě chytají strážní… Máte holt špatnou reputaci a proto doporučuji splnit to co jsem psal.

Toť asi vše :smiley: díky za čtení

14 Likes

Dodal bych něco o koních (warhorse jenda), sedlech … on pak kůň unese víc srnek a je šance při fast travel prakticky vždy utéct a vyhnout se bojům. Bohužel staty sedel ve hře nejsou zobrazeny.
Potom je tip po přepadu tábora narvat vše z mrtvol co nejde odnést do nějaké truhly nebo pytle jablek, jinak to za pár hodin zmizne stejně jak mrtvoly.
Na peníze je asi nejefektivnější lov srn mezi hospodou na mítince a lovcem v talmbergu - na obou místech lze maso uvařit a prodat, lovec má tuším víc peněž. Navíc tím člověk docela leveluje lukostřelbu, soutěžením o peníze v ratajích to zjevně nejde. S lukem vesnický tis, lovecký, dlouhý … se ty zvířata dají i trefovat.
Ze zkušenosti se může hodit info jak na začátku hry sehnat meč - už nevím kde, ale možná z kumána jsem měl tesák (ale absence meče mě dlouho štvala) a až později koupil kupecký meč.

1 Like

Lukostřelba jde zvýšit fakt hodně v soutěžení ve střelbě na špalky u Vacka… Teď nevím zda je to v ledečku ale asi jo… Kdyžtak wiki o npc na netu je @pavelperina

Meč se dá sehnat hned na začátku, když jdeš pohřbít rodiče. Na začátku toho masakru leží mrtvej hejtman, starosta nebo někdo a má meč Střep. Mám ho do teď :slight_smile:

3 Likes

Jak v pozdější fázi hry sejvovici? To je jediný recept, který znám již automaticky. Navíc není tak těžký a dá se i zapamatovat. Člověk nemusí ani umět číst (viděl jsem gameplae, že to rozluštili a vesele vařili). A předpokládám, že ani nemusím ve hře znát recept pokud ho znám v reálu a uvařím to…(nezkoušel jsem) Takže stačí mít ingredience a je to v suchu

1 Like

Tak přidavam nějakou tu radu, když máte utect z talmberka tak se vyplatí kompletně prohledat celej hrad a hlavně věže je tam spousta zbraní a dalších super věciček a ta nejlepší věc je Divišova truhla, stačí když vejdete do jeho mistnosti teda pokud neni zamčena, musite tam vniknout když tam je zrovna uklizečka nejvhodnější by byl save před tim než tam pujdete protože oklamat tu uklizečku aby vas neviděla to bylo opravdu na dlouho a pak stačí vylomit zamek myslim že je jeden z těch jednoduších a v truhle najdete milanskej kyrys kterej je dost užitečnej do začatku a šlechticky oděvy ktery se daj dobře prodat a rozhodně zkuste vykrast i jeho manželku Štěpanku ta ma v truhle taky par ceností, na talmberku stačí fakt prozkoumavat a najdete i jiny kusy platove zbroje myslim že ramena jsem našel ted už fakt nevim a rozhodně nazpoměnte na koně až budete chtit odejit.

1 Like

Prakticky teď mi možná nebudete věřit, ale už jen z věcí ze Skalice ( z výdělků, krádeží atd.) s dá sehnat kolem 1500-2000 grošů s full výbavou… Co jsem tedy koukal na YouTube kde to hráli hardcore hráči :D…a o nalevelení skilů ani nemluvě…

1 Like

Ja z toho talmberka a skalice měl dohromady 3k :smile: ale zaleží hodně na síle a na perku mezek, kterej se v tomhle hodně vyplatí protože na začatku jindra moc neunese.

1 Like

Přesně tak. Ze Skalice se dá odejít docela vybavenej a naexpenej. Vím to ze své zkušenosti. Např. Kuneš nejde zabít, takže když se do něj mlátí něčím co jste vzali strážím po tom co ho omráčíte, expy jdou hodně nahoru…

1 Like

Jakej smysl má exploitovat už takhle rozbitou hru? :slight_smile:

@PaulCZ jakej má smysl mluvit o hře jako o rozbité dokud není opravena a dodělána? Pokud vím na opravách se stále pracuje… Já sám mám odehráno něco kolem 150 hodin a zatím jsem nenarazil na bug, jenž by mi zabránil hru odehrát :slight_smile: a pokud ty ano a chceš tu psát nesmyslné komentáře tak si najdi řešení různých bugů a nebo si počkej na opravné patche…

3 Likes

Nemá. Jen potvrzuji, že to jde. Já ti třeba využil, když jsem přišel o uložený hry… Co se týká rozbitých questů, jeden veselejší nešel dokončit a kvůli některým jsem musel loadovat několik hodin nazpátek ,ale naštěstí zatím nebyl problém u příběhových questů.

S těmi penězi ve hře je to fakt škoda takhle udělaný. Vím, jsou na to mody, který to upravují, ale ne každýmu se chce stahovat pořád něco do hry, za kterou jsem zaplatil a očekávám od ní určitou kvalitu.
Doufám, že tím následujícím patchem vyladí i tu ekonomiku ve hře.

1 Like

Co přesně myslíš? @Radek36

No že hned od začátku hry, ještě v tutoriálu, lze nahromadit dost peněz, a i potom v průběhu hry není problém si namamonit. Přijde mi to prostě potom moc lehký ta hra.

Už na toto téma tu bylo řečeno hodně, i v jiném Topicu.

jimdixx nefunkčních questů z celkového počtu je tak 4-5 maximálně… Btw teda aspoň pro mě a to mám snad všechny q hotové

Jelikož miluju tohle fóru a nenajde se tu žádnej hejtr ani debil rád se rozepíšu podle sebe jak hrát :slight_smile: i když ostatním to sedět nemusí a uvidí v tom trošku “podvod” ? ikdyž je to ingame

  • Začátek jasně uděláte qquest s Kunešem kterýho rozbít na začátek je hrozně těžký proto doporučuju promluvit nejdříve s frickem který vám po házení hoven na barák dá nějaký paklíče je těžké ho chytit proto stujte u “hradby” bude tam procházet, dostanete 4 paklíče a pak už je to jednoduchý ve skalici jsou tři baráky kde si krásně nakradete, uděláte staty hned pro začátek a jednodušší hraní a i po tomhle dokážete zabít prvního kumána který vás nahání po utečení ze skalice, první dům se nachází hned za hospodou u statku a slepic je to ten dům němce kterýmu ste zlepšily fasádu, kdyžli nemáte paklíč “taky možnost” je super počkat na něj ve vysoké trávě nosí vědro vody a omráčit ho tam nikdo vás neuvidí protože tam nikdo poblíž neni všichni kalí v hospodě, vemete klíče od truhly a dveří a jedete první truhla v kuchyni něco kolem 300 groshů což je masakr na začátek, obuch,dýka, a krásný hadry v hodnotě asi 1k groshů + 10-15 charismy + docela bytelný vysoký boty asi +5 armor na nohy, další truhly obsahujou kůžeš louče pavučiny a podobně jídlo nepočítam toho je všude dost

Další dům je u řezníka tam najdete i lopatu rovnou ve sklepě má schovanej meč, žihadlo ale je tam těžký zámek tudíž to chce klíč, pro vás meč zatim nepoužitelný ale hodí se do dalšího hraní je to krátký meč mám na mysli :wink: jeho truhly všeho všudy obsahujou xxx peněz něco kolem 500-700 a spoustu oblečení dokonce koženou vestu což je super pro začátek na kyrys :slight_smile: a kutno horskou prošívanici 8-9 armor ? teď nevim další dům je naproti hospodě vedle řezníka a tam je terno, zámky jsou tam těžký takže opět klíč a nebo zkoušet štěstí :slight_smile: jsou tam sejvovice, luk jasan, kladivo, sekera okovaná v hodnotě asi 700 groshů a teď přijde autrefa je tam obyčejný hauberk krátký což je prostě pecka + obyčejný štít asi tam bydlí veterán :slight_smile: myslim že se tam v patře dá najít i límec ale to bych kecal takže doporučuji se tady napakovat i když budete přetížení nevadí ! vydržte chvíli bez sprintu nebo se párkrát vyspěte aby itemy ztratili punk kradenosti a prodávejte ve skalici ještě, hrál sem to poprvé a odcházel sem s 2k groshů, doporučuji oběhnout třikrát skalici a nasbírat kytky dosstanete se na ±5 level, dále na kuneše opancířovaný + obuch a máte klid + k tomu dostanete nějakou zdatnost a vitalitu, poté co uděláte quest s tátou a začne cut scéna s kumánama a budete utíkat prvního se úbec nebojte vemte nejlépe sekeru a štít a můžete začít bude to těžký dlouhý boj ale nahoru za váma ještě zbytek kumánů neběží dávejte si pozor na hlavu jedna rána a ste dole ale když ho zničíte vemte si hadry a můžete jít třeba krokem a pěšky v klidu :wink: samozřejmě pak bude cut scéna skońma po cestě zachrante terezu kvuli achievmentu … A můžete začít v klidu HRÁT ! hraju zatim první slot 90 hodin nahráno

4 Likes

jakej smysl má obhajovat nedodělanou a rozbitou hru? :slight_smile: Jestli máš 150 hodin a nevšiml sis, že 90% herních mechanik má od funkčnosti daleko (bugy) a nebo nejsou vyladěný (parametry) tak tvá náročnost a pozorovací schopnost nebude nijak veliká. Na patche čekám a zatím tu budu psát, že to je nedodělaný a rozbitý :slight_smile:

2 Likes

hele hra je to skvela ale napr. v mem pripade jsem dosel do faze, kdy mam zabugovanou hlavni dejovou linku (quest otazky a odpovedi spojeny s morem v mrchojedech - evidentne to ma zabugovany hodne dalsich lidi) a to mi prijde ve hre za 40 e celkem pruserova zalezitost…jak rikas - musim cekat na patch a doufat, ze budu moct tuhle hru byt jen dohrat… stve me to dost… a to nezminuju hromadu dalsich bugu na ktery jsem ve hre narazil (ne grafickych glitchu). Preze vsechno ta hra svoji kvalitu ma a me bavi velmi, pokud ale budou lidi mit bezne zabugovanej hlavni postup hrou tak se tenhle pristup logicky dost zmeni

1 Like

Jako taky by mě to nasralo :smiley: ale třeba bych se neposral z toho že bych to začal hrát od začátku :smiley: a rozhodně líp :slight_smile: což po tom velkym patchi asi udělam