Nový update 5.0

Aha. Díky za odpověď.
Popravdě už jsem zapomněl že jsem se na to ptal :smiley: , ale o to víc díky.

1 Like

Bude možné aby v hre moja postava získala nejaký šľachtický titul a s tým spojené záväzky a výhody?

ďakujem za odpoveď

Nekolikrat jsem tu cetl ze ne. Pac jsi jen syn kovare, bylo by to nerealne.

potvrzuji.
Hypoteticky by bylo možné že by se hlavní hrdina mohl stát rytířem v pozdějších aktech.
Ale pokud, tak se rozhodně nebude jednat o sbíraní titulů jak trenérských odznaků v pokémonu.

2 Likes

Zdravím, máte někdo stejný problém ? Když mám nahráno už pár hodin a jsem trochu naexpenej hra začne chvilku po spuštění padat. V podstatě se nedá hrát dál a je nutný založit new game. Víte někdo co stím ? ještě jsem se kvůli tomu nedostal ani na lvl 18

já pokaždé hraju znova radši protže mi v 0.4 po načtění savu hra zamrzla ale to padání je celkem normální si myslím

Ok když to je normální budu muset počkat na další opravné patche.začínat poklaždé odzačátku mi připadá uplně na hlavu.Chci se přece propracovat k vyšším lvl jak postavy tak skillů…atd. Chtěl jsem například zjistit jaký je v 0.5 lvl cap ,ale to zjevně neklapne :frowning:

občas loaduju občas začínám znova, ale s problémy po delší době hraní jedné a té stejné pozice jsem se tedy nepotkal.

Z jiného soudku. Víte někdo prosím jak zvednout agilitu ? A co to vlastně ovlivňuje ?

nebo proč např. lehký protivník v aréně se někdy vzdá po prvním kombu dejme tomu pěti ůderech a jindy mu jich musim dát trojnásobek ?

Dle mého názoru se damage úderu odvozuje od místa kam meč padl.
Takže pokud se ti daří trefovat třeba jenom obrněné rameno, tak mas holt smůlu.

Možná me @Vik nebo @MadSmejki opraví, ale tak nějak by to mohlo být.
Náhoda bude hrát v takovém systému asi velkou roli.

ok kouknu na to díky za info

Ránko.dávám dohromady seznam postřehů,bugů co jsem zatím našel.
Quest lost sword nejde dokončit,te maník s váma mluví jen jednou za hru pak to už nikdy nejde.A i když už máte meč ve chvíli kdy sním mluvíte poprvé, a dáte možnost odevzdat mu meč konverzace se tím ukončí a dál sním už zase mluvit nejde :frowning: .
Vrstvy oblečení se prolínají,spodní vrstvy koukají ven přes armor,z helmy koukají uši. :smiley:
Sbírání uhlí s pochodní vždy odloží pochodeň z ruky,u jiných surovin to nedělá.Dál zatím nevím :smile:

2 Likes

Mě hra spadne při loadingu, žádná hláška prostě jen program Game přestal pracovat.

Ahoj,
Stejný problém se vyřešil přeinstalovanim grafických driverů.
Resp. použití starší verze driverů.

EDIT:
Prošel jsem fórum a chyba se nacházela u lidí s AMD GPU a crimson radeon driver.
Pokud tohle máš, tak odinstaluj driver a nainstaluj starší verzi. (například: Catalyst Beta 15.11.1 )

Ale ikdyž nemáš čip od AMD a tenhle specifický driver, tak bych stejně doporučoval zkusit přinstalovat/degradovat grafický ovladač.

stejný problém se řešil i tady: I Can't run game 0.5
(řešení je stejné)

1 Like

Zdravím,tak jsem se po dlouhé době vrátil k testování,pokrok je znát ale trošku mě frustruje podrhávání při hraní.

Zdravím,

přikládám svoje postřehy z hraní alpha 0.5

Pozitiva:

  1. nadšený z hry jako celku, teprve jsem si pořádně užil až tuto verzi, dokonce se ze mě stává botanik:)
  2. souboj, prostředí, realističnost všeho kolem sebe (až na ty luky, ty tam doufám takovéto vůbec nebudou kdyz jsou" testovaci") úžasná
  3. souboje velice zajímavé a zábavné, moc se mi to líbí a baví
  4. při zabíjeni Cumanu me poranili ruku, bylo to celkem veselé, protože jsem neměl bandage, byla noc takze obchody zavřeny, ani bylinky na lektvar nebyly, naštěstí jedna vykradena truhla měla bandage a to mě zachranilo:)
  5. chválím systém cvalu u koně, pořád pobízet, jako v reálu
  6. ale je to test vlákno, superlativy nechám jinam:)

Negativa alias chybky:
Questy

  1. Quest u kováře na ztracené kladivo - pokud mu při povídání dám první dotaz na to, jestli je kladivo nějak speciální, pak už mi nenabídne možnost, kde hledat a jsem ztracen.
  2. Quest Otravený Jerry - pokud udelam lektvar, popovídám s rybářem i s Marianou, najdu ve spíži zkažené maso a pak Jerrymu vynadám, že mi platí za to,abych udal Marianu, aniž ho otravilo a stále sem mu nedal lektvar, quest nelze dokončit. Jerry ani jeho žena se mnou nemluví a Bailifovi to nestačí. Bylinkarka se se mnou uz také nebavila.
  3. Quest Ztracený meč - meč mám ale nelze najít či si povídat s nikym v té vesnici, kde jsem obdržel quest, tedy nejde dokončit.

Animace koně
4. Předni pravá noha - kopyto se divně láme na stranu
5. Sedlo je nalepené na tělo, zkuste to ještě nějak poladit, ať to má samostatný model a přirozenější chování v reakci na pohyb koně
6. Stranové ovládání během jízdy by mohlo být citlivější

Ostatní
7. Nevím proč, ale nějaká NPCčka se mi všude čas od času povaluji jako mrtví, ale da se s nimi mluvit
8. Při jednom loadu hry se mi ani během celého dne neukázal trenér šermu u arény
9. FPS dost špatné, musím hrát v okně a malem rozlišení abych měl 27-+, ale to je předmětem ještě optimalizace, HW: GTX 660, CPU Intel QuadCore 3,4GHz, 8GB Ram

Toť asi vše, těším se na betu a sekery:)

Đ

1 Like

Zdravím, přidám svoje postřehy chyb:

Po naloadování hry mi zmizí do té doby prozkoumaná území na mapě (zahalí se do mraků) a stejně tak zmizí (vyčistí se) seznam hotových questů.

Při questu hledání ztracených klíčů jsou dveře přes den u starosty normálně otevřený a přes noc “se tam nemůžou dobouchat”. Jeho manželka v noci spí ve dveřích ve vzduchu (nevím, jestli to nemá být před dveřma na zemi náhodou?).

Kůň má občas kopyta “v zemi”, stejně tak občas vesničani mají nějakou část těla ve stole atp.

V aréně se mi daří porazit protivníka (begginer) jen napoprvé, když dám souboj nebo více hned potom, tak mu můžu dát třeba 15 úderů i více a on pořád stojí, takže nemám šanci vyhrát (a i když já mám brnění, tak mě tak 5 úderů dokáže zlikvidovat).

Toť zatím vše, jinak se přidávám s chválou, vypadá to parádně! :slight_smile:

Sice mi nejprve nešla hra spustit (AMD GPU), ale po úpravě system.cfg (viz zde například: http://www.cryengine.com/community/viewtopic.php?f=355&t=132803) jede v zásadě bez problémů:

žádné nepříjemné zvuky při spuštění
laguje jen velice nepatrně tak 1x za 30s (doufám, že vyladění hry to spraví)
spadlo mi to všehovšudy jen 1x za cca 8-10 hodin hraní

hraju na high details 1920x1080
průměrně 28-35 FPS ve hře, very high details to daj cca o 2-4 FPS dolů
v noci je méně FPS než přes den

CPU AMD FX-8300
GPU Radeon R9 390
RAM 16GB

Dlouho jsem netestoval a hra mi lagovala přesně v těchto intervalech ale jen při jízdě na koni,teď už při chůzi.
i5 2400,Nvidia 960,RAM 12 GB

Dnes jsem po dlouhé době zatestoval a večerní bouřka má celkem pěknou atmosféru. :slight_smile:

3 Likes