Oblíbené zbraně

Ještě pro zajímavost, včera jsem zajel do Skalice, protože tam už jsou lapkové celkem tvrdí a relativně vybavení; dal jsem si dva tábory - v mlýně na rudu a na jihu za doly; první se štítem a krátkým Panským mečem, 1:1 to šlo, ale nedařilo se mi dobře ustupovat mezi těma staveníma, tak mne skoro obklíčili 1:5 , nakonec jsem je dal, poškozen asi o 65% na životě, ale werky jsem ještě dokázal opravit sám. V druhém táboře jsem po nepříliš dobrém začátku s krátkou sadou (moc jsem se netrefoval dobře se kryjí a ripostují) během boje vyměnil za sv. Jiřího, vylákával 2 až 3 a postupně je bez závažnějších škod sejmul (jen jsem musel opravit drobnosti na zbroji). Síla 15 obratnost 11, v tom je ten rozdíl a proto s Panským mečem nejsem tak dobrý. Ty preferuješ luk - budeš mít vyšší obratnost, tak budeš mít lepší výsledky s krátkým mečem…

Včera som sa detailne pozrel ako nakombinovat armor a zbrane aby som mal co najvyssi speed.

Samozrejme to suviselo s vahou noseneho brnenia. Dovtedy som nosil dva sety.

Prvy mal jedinu poziadavku - co najvyssi armor na vsetkych moznych miestach. Speed zarucene padol na 26. Väčšinou to nebol problem az kym so nezacal robit banditov zo Sasaus. Mali ťažké sekery a kladivá a plechy prestali stacit. Obcas som dokonca schytal od NPC perk Headcracker a omracili ma.

Druhy set bol čierny. Cierne nobl boty, cierny saxon gambeson, Dark coif, a cierna aachenska brigandina. Vacsinou som chodil bez nej kvoli lepsiemu stealthu.

Treti set som zacal zostavovat vcera na zaklade co najlepsieho pomeru Armor/Vaha. Pri tomto pristupe je mozne mat slusny armor a rychlost nad 30 aj bez perku “Well fit” kedy brnenie vazi menej, ale k tomu patri aj to ze vela dobrych veci som si poodkladal. Zamer je pouzit aj plechove veci ale zachovat rychlost. Rozdelim to na sekcie nech to je prehladnejsie.

Zamer je nosit itemy co mau co najlepsi pomer Armor/Vaha, respektive nizku celkovu vahu. Vacsina itemov ma tento pomer do 4. Ak je to viac a item ma pritom celkovu nizku vahu, tak je to idealna kombinacia.

Nohy:
Warhorse Gambeson chausses = Vaha 3 - Najlahsi item v danom slote.
Noble§s Composite Chausses = Vaha 5 - Najlahsie greaves, ktore zakryhu jak slot pre kolena, tak pre nohy.

Celkova vaha na nohach je 8, co sami o sebe vazia napr. Mail Chausses.

Hrudnik:
Najlahsie gambesony vazia 9, a obranu 12 z nich davaju Decorated arming doublet, alebo Bavarian Gambeson.
Nurembergian Cuirass - Najlepsi plate armor v hre, vazi len 4

Ruky
Leather gloves - pri vahe 0.5 davaju obranu 5.
Magdebugr plate pauldrons - pri vahe 5 davaju obranu 23.

Hlava:
Dark Padded Coif. Bezny Padded Coif posluzi rovnako dobre.
Noble’s Mail Collar (limec) - pri vahe 1 ma obranu 6 ALEBO
Mail Coif - vaha 1,5, obrana 6/12/8
Scaly Skullcap - pri vaehe 2 ma obranu 8.

Zbrane:
Noble’s Sword (najlahsia zbran)
Luk podla vyberu
15 sipov
Bez stitu.

Oplati sa overit ci ostruhy spomaluju, a dat ich dole ak prave nejazdite.

Ak mate perk “Well fit” kedy brnenie vazi menej tak mozete zatazit aj viacej.

1 Like

mě taky. A já si říkal kam zmizel… :frowning:

Ty jo, tak to je na mě už moc sofistikovaný.

1 Like

super mapa, díky moc

Johanka snad i psala dopis Mistru Husovi, takže ta spojitost tam je, nicméně je fakt, že v českých zemích by to asi úplně nekorespondovalo :smiley:

Potom co som si nahodil perk Well Fit zacalo to vyzerat takto:

Arching Bascinet
Dark Padded Coif
Noble’s Mail Coif
Necklace

Sir Radzig’s Hood
Nurembergian Cuirass
Red Cotehardie
Decorated Arming Doublet
Nobleman’s Gauntlets
Magdeburg Plate Pauldrons

Warhorse Gambeson Chausses
Fashionable Black hose
Noble’s Composite Chausses

Noble Sword
Ring
Golden Spurs (when not fighting)

Hral som to po anglicky tak neviem české názvy predmetov.

Hrám prakticky už iba s mečom sv. Juraja, ten sa mi zdá byť najlepšou variantou. Tí borci v mlyne padali ako muchy, prakticky nemám problém zvládnuť akúkoľvek presilu. Pri správnom menení pozícii a ustupovaní do strategicky výhodnejších, dopredu pripravených pozícii.

Je to o levelu, jdu to po druhé, tak jsem nebyl ještě nic moc. Trochu mne štve, že se mi občas odpoutá bojová růžice od protivníka a koukám do nebe. Je to drobnost(vteřina), ale někdy se to fakt nehodí. Taky mi přijde, že mi nevychází komba tak často, jak bych předpokládal - vzhledem ke zkušenostem (navíc přes 300h, ale na myšce). Používám krátký Panský meč se štítem, je to trochu jiné než s bastardem, ale taky zajímavé. Bojový systém se povedl, člověk si rád vyzkouší všechny zbraně. Sekera je za dva zlatý, palcát za Tolar…Přepadení jsou zpět, což zvláště oceňuji! Stýskalo se mi po nich…

Nevíte jak je to když vymlatim všechny ty kempy? Hraju až od 1.3 a pac mám Xbox tak o dalším updatu si mohu nechat zdát. Lapkové na cestách ani jinde teda nejsou. Bojím se, že až je sejmu tak tu už žádný nebude a to by byla nuda. Má to nějaký respawn?

Má to respawn, plus teraz na 1.3.4 mam viac encounterov…

Lapkové se na puvodních lokacích (PC!) objevují po cca 1dni až třech ( člověk to detailně nesleduje, ale vrací se), ostatní plaformy nevim, ale někdo to tu psal. Pokud jsi je nerozsekal všechny, tak o pár málo hodin pozdeji se vrací zpět do tábora. Po poslední drobné opravě se konečně vrátily náhodné události - já ku své radosti jich mám skoro dvakrát více než před patchem. Výše je odkaz k tomuto a tento týden (:face_with_monocle:) bude prý 1.4?!:+1:t2:

Cau lidicky, tak sem se uspesne vyhrabal ze sazavskeho klastera, skoro jsem presel z ateisty ke krestanstvi :slight_smile: Ted delam zlodejske questy. Nejak nevim jak mam sundat ze zazaavsheho klastera to koste co tam visi vne krovu, je to pro toho smelinare ze sazavi ? Kdyz to preskocim, letim volnym padem freediving do hliny koncici smrti, kdyz sem to zkousel lukem prestrelit, jako provaz, tak to nejde…ze shora se tam take nedostanu, babo rad, prosim…jinak prepadeni jsou zpet, pecka…jen jak ted delam corkare, tak jsem oblecney tak abych mel nulovou hlucnost, takze kdyz me potkaji pri rychlem cestovani, obcas me i zrani, na druhou stranu, kdyz se kryju za stitem a mam zihadlo, tak nemaji moc sanci a sem super rychly a obratny s lukem, ted mam obratnost 20 tak to uz je o necem jinem :slight_smile:

Musíš z toho ustřelit lukem větev.

aha, takze vetev, ja miril na ten provaz :slight_smile: a myslel sem ze potahnu cely stromecek

Nejaky tabor prazdy u konce mapy jsem nasel ale truhla tu neni, jsem slepej? Mec sv. Jiri chci :slight_smile:

Ta truhla tam opravdu není. Meč sv. Jiří je v truhle severozápadně od Ledečka.

Jojo, ta neuzamčená truhla s mečem tam byla jen do nějakého ranného patche, pak to odstranili. Bylo to moc profláklé místo a každý si pro ten meč chodil. Já ho chvilku používal taky, ale později jsem přestal, byl moc silný a hra s ním mě nebavila, žádná komba nebo přemýšlení, prostě jsi s ním pláťáka párkrát praštil přes hlavu a bylo. Raději jsem ho nahradil krátkým mečem, teď mám sečné zbraně naplno, tak tahám palcáty, nakonec si nechám sekery. Nevyskillovaný si ty souboje užívám o hodně víc :slight_smile:

Je to tak, celou dobu hraji s mečem sv. Jirka, a když při útoku na Vraník jsem donucen použít jinou zbraň, tak mě ty souboje bavili daleko víc.
Až budu hrát hru podruhé, tak už meč sv. Jiří nechci ani vidět.:slightly_smiling_face:

Tak jsem po 90 hodinách hraní skončil … prý stačí zajít za Ptackem a konec hlavní herní linie…a bohužel se tak i stalo. tak doufám, ze brzy bude datadisk :slight_smile: meč po svém otcimovi pořad nemám, Toth unikl vrah rodičů zůstává na zivu …:frowning: