Oblíbené zbraně

Skyrim jochocho, 360 hodin herniho casu, ale mel jsem radeji oblivion, to byla zlomova hra pro me…a fallout 4, take pecicka, miluju postapokalipticky pribeh, Asi se stanu “Preparem” :slight_smile:

1 Like

Cau, vim ze to je mimo misu, ale peru se s questem hlavni linie, ten klaster v Sazave, jak tam beham mezi panbickari v rouchu… Snazil sem se posunout dal, i vedlejs questy v ramci klastera, ale pak na me najednou vzdy nabehne ten nejvyssi pedstaveny, ze nejsem ten za koho se vydavam, a pak najednou jdu sedet do diry, kdyz vylezu je tam otec toho pyka na jehoz glejch sem tam nastoupil. mel sem neajky bug pred vstupem do klastera. Obral jsem toho hlidace toho typka o glejch a prachy, ale prachy mi nesli dat tomu capkovi mladymu. Nechtel semnou mluvit, tak sem si prachy nechal, vzal tu poverovaci listinu a nastoupil mezi modlici se pitomce…jako uz sem to zkousel nekolikrat a nevim jak dal. Je tam nejake casove omezeni, nez na me prijdou, nebo se nesmim ptat abych odhalil, ze antonin je ten srac ktereheoo mam sejmout nebo se s nim domluvit … jednou me dokonce otravil zradlo, ale jen jednou, a pak to stejne, nabehnou na me straze, vykazou me a jsem v prdeli…diyky za radu
uz chci vypadnout, protoze me to stresuje to prostredi, jak se mohdli, no hnus, bohosluzby …
chci zase behat venku, svobodne po krasne ceske krajine…
diky

George

Za mě Žihadlo TOP, nemá moc dmg na seknutí, ale oproti takovému sv Jiří, je tak 3x míň náročný na staminu a pokud se naučíte bodat, tak neoplátovaný enemy jde na jednu ránu a v plné polní, max na 4 zásahy bodnutím. Až je to trochu nuda poslední dobou…

Ku klastoru…

Urobil som si save pred tym nez som ziskal tu priepustku. Potom som sa nechal otravit a dalej ten kvest odsypal sam. Asi je tam ale casovy limit, preto som sa k tej fazy s otravou dopracoval co najskorej.

K zbraniam:
Stinger - Zihadlo. Predtym som pouzival Razor od Rattajskeho kovaca. K mecu sv. Jiri som sa side dostal ale pretoze mam radsej kratky mec a stit (konkretne nosim kumansky kovovy sti)| aby sa mi jednoduchsie blokovalo tak ho pouzivam len obcas.

V isty moment mi to sice prislo ze je to nuda (Stinger som vykopal z hrobu) a ze som k tomu vybaveniu prisiel priliz lahko, ale potom som zacal robit kvesty proti banditom od spravcu klastora v Sasau. Niekedy su tam az traja nepriatelia v tazkych platoch s kladivami a sekerami (takze moje plne platove brnenie je nanic) a dvaja s lukmi.

Je to celkom vyzva a odporucam skusit.

V jednom pripade som ich odlakal do pola a nahanal ich na koni s longsworddom, ale skoro nic som netrafil.

Jde o to, že ti antonín na začátku řekne, že jeden z noviců donáší představenému. Takže pokud mu řekneš, že jsi tam aby si našel svatého tak tě práskne

jo takhle, ja ho zastrasil, tak me asi naprasil, srac jeden, no nic loadnu si to znova a seru na bonzaka a zalacim na tondu at me otravi :slight_smile: a bude klid

Ahoj, na začátku questu bys měl mít automaticky save zahájení. Ten však bude az po získání glejtu. Zkus to nějaké save před nim, ja glejt ukradl v noci a myslím, ze jsem dal podíl tomu klášterním adeptu a ten svému dozorci zdrhnout ( ten vyvodil, ze ho okradl jeho sverenec a již se neobjevil). Jedu to po druhé, tak mrknu na jinou variantu.
Sice se to tu psalo, ale pro existenci v nechtenem klášterním vězení ( mimochodem je to fakt originální nápad, ta atmosféra mne dostala! Za mne za jedna, moc jsem se těšil ven, ale tu truhlicka tam truhlicka, knížka či neco zajímavého, tak jsem se tam patlal déle nez jsem chtel!) je naprosto nutné dodržovat své povinnosti - tzn. že volno máš tuším jen k večeru, jak nestiháš jdou po tobě cirkatori. Úkoly jsou triviální, hned je máš hotové, tak jsem šmejdil i přes den. Taky se mi povedlo neodevzdat práci v časovém limitu neb jsem lozil po klášteře, i když byla hotova - hned ceres! Cirkátorum se musíš vyhýbat, stačí proběhnout přes rajský dvůr. V noci je to snadné, protoze chlastají ve sklepě. Jeden hráč psal, že ukradl mnišskou černou kutnu a snad to taky fungovalo. Snadno se to dá zvládat i s preskočenim času - tlačítko T. Jde to vyřídit dost rychle, jen tady jsem četl asi 4varianty. Ja chtel Tondu zavřít do lochu, tak jsem zvolil nejzdlouhavejsí variantu, ale mě přišla zábavná. Tvoji variantu s tím, že si tě najde ta dvojka, co ti poskytla glejt, považuji za docela vtipný, ale zákeřným nápad - to dá rozum, ze zlodejicka budou hledat v klášteře i s glejtem. Takze ve tvém případě jde i o časový limit. Abys to nemusel opakovat, načti začátek questu a Tondu zabij, i kdybys nemel tu slavnou kostku, tak dáš verbiřum cca 3000g a oni ti daj novou, abys prokázal, ze te na Vranik poslali. Možná jim ty prachy dat nemusíš, ale mne to přišlo bezpečnější a stejně se měl 130k.

Ahoj a diky moc, zkusim to…jako laster dobry, ale kdyz se s tim seres uz nejakou tu hodinu, tak te to sere.
vse sem dodrzoval a stejne me nekdo nabonozval a mohl sem nanovo.
uvidime, dam vedet jak jsem poridil
G

Sv. Jiří je TOP, ale dlouhý meč není nejlepší do skupinových šarvátek, tam se mi osvědčila válečná sekera a štít. V jednom hrobě, či pokladu, jsem našel krátký Panský meč a ten je skoro tak dobrý jako sv. Jiří. Má vyšší nárok tuším na obratnost, ale uz se tesim, až ho vecer konečně vyzkousim. Metoda bodání je účelná, někdo to tu již zmiňoval a na to je Žihadlo fajn, mně to přijde trochu nudné.

Dotaz: taky vám po patchi zmizela přepadení, poutníci, hádankáři a bludní rytíři? Jak v rychlém, tak konvenčním cestování?! JE TO HROZNÁ ŠKODA!!! Dělalo to hru napínavější a zábavnější…ze začátku se člověk fakt bál, když teď jedu po sté stejnou trasu, tak se skoro nudím, dřív jsem se těšil, že mne nějaký trotl přepadne. Bojácný rytíř byla taky vtipná figurka…

Je to bug. Tady je fix než vyjde 1.3.4: https://steamcommunity.com/app/379430/discussions/0/2949168687317976328/
https://i.imgur.com/GSUg2AL.jpg

Super, díky za odkaz!

Nevím, zda to hru nenakoplo to jak jsi ten glejt získal. Resp. žes to řešil autonomně, když tedy nechtěl podíl. Myslím, že jsem mu ho dal jeste ten vecer, kdy jsem ho ukradl poručníkovi, který již chrněl. Jedu hru znovu, protože po 236h první linie jsem uz nemel motivaci na těch pár questů, co mi ještě scházely. Všiml jsem si, že když jsem osvobozování Ptáčka po nezdařeném lovu, člověk nemá level, ale zná již bojový systém, tak jsem ho rozvázal až po zabití kumánů - no a hra se záhy rozsypala. Začalo to blbnout více než obvykle, tak jsem to nahrál před osvobození a začal se chovat jako začátečník- no a vse Ok. Nebo stavil jsem se za Bořkem a odevzdal mu kumánské uši, které sice vzal, ale quest jsem od nej jeste nemel zadán. O chvilku pozdeji trénuji s Bernardem riposty s palcátem a nemohu dát ránu. Vrátil jsem to před odevzdání uší (čekal jsem to, takže jse ztratil jen pár minut) a vše v pořádku. No něco jsem asi již pokonil (nevim co), protože se mi již stalo, že po tréninku s Bernardem mne osočili, že jsem někoho zranil/zaplať a snížíme ti reputaci! To už leckdo zmiňoval v jiném vláknu. Takže sejvovice před každým důležitým krokem. Po tréninku jeste poměrně dlouho symbolizují skřížené meče boj, tím to možná bude. Teď, abych nepřišel o získáné bodíky, po tréninku sebehnu z meze, aby na mne Bernard neviděl, primitivní, ale zatím funguje. Občas trnu co nás ještě potká za anomálií, ale KCD je stejně srdcovka! Někdo psal o povalujících se halapartnách, přijdu na Pirknštej a tam se hned dvě válej pod schody🤪 snad se mi to nerosype…

Hele m tam chodi lidi bez hlav, nebo spis ksychtu, ve vetsich mestech… :slight_smile: proste jdu a najednou jelo bez obliceje a pak se to nacte :slight_smile: kolikat sem musel neco loadovat, protze nesel uspesne ukoncit quest

Mně se to zatím stává jen když vjedu do města tryskem, ale doskočí to asi do 5 vteřin. Nikdy mi to tak nezůstalo. Zkoušel jsem zvýšit dohlednost, ale to vše spíš zhoršilo (i5,16ram, nv 1070gtx). Jedu nastavení od nvidia experience, to se mi zdá nejbezpečnější, i když to moje železo musí mít lepší výkon, než to ten program nastaví. Grafárna se vůbec ani nezahřívá…

Ktoré zbrane sú teda najvhodnejšie? Dospelo sa k nejakému konštruktívnemu záveru? U mňa zatiaľ vyhráva luk.

Pro mne jednoznačně dlouhý meč! Královská disciplína :grinning::stuck_out_tongue_winking_eye::bangbang:️ Hodí se i na koně, konečně i větší bitky se s ním dají, i když sekera je v chumlu efektivnější…

Najviac by som ocenil, keby sa niekde uviedlo k akému typu boja sa hodí tá či oná zbraň. Ale čiastočne súhlasím, dlhý meč je zábavný, najmä čo sa bodania týka.

To je těžká otázka, protože co hràč, to styl boje. U dlouhého meče nemůžeš používat štít - omezuje komba, takže potom uz můžeš držet třeba halapartnu (to jsem tedy nezkoušel🧐).
Pro cestování (teď tedy dočasně nejedou přepadení), boj na koni a menší šarvátky tedy douný meč - a hlavně pro radost…
Pro “velké bitky” něco se štítem. Stylově, ale i funkčně v kombinaci s krátkým mečem - klasika
Sekera - ale bojová se špicí, je dobrý dělník - práce hlava nehlava hlavně na množství.
Štít je dobrý na lučištníky (i když jsi v plátů) i na chumel. Taky do dolů a interiérů.
Palcáty tu někdo docela vynášel jako výborné na oplátované, já s nima moc nebojuji - zatím…

Práve tie “komba” ma (zatiaľ) nebavia, musel by som sa to učiť a sústrediť pri boji. Preto neustále hľadám k luku nejakú chladnú alternatívu.

Tady píše Deight , že uznává Žihadlo, krátký meč použitelný se štítem. Asi maximální level meče pro bodné útoky. A je fakt, ze hlavně ze začátku je to účinný postup. Časem a po kvalitním tréninku je to pohoda se vším co tu zatím je… Mam 305h a doufám, že přijdou aspoň miniturnaje, tam by se dala znalost boje celkem využít…přes tu dobu co to hraju (klávesnice a myš) mi komba zdaleka nejdou, jak bych čekal. Nejde se je naučit s Bernardem, ten mi na ně nedá čas. I když bych ho rozsekal.