Patch 1.3. - Rychlé cestování

Nevím, jak ostatním, ale dělal jsem vše podle návodu a žádnou změnu k lepšímu nepozoruji. Možná dělám něco špatně, ale se souborem user.cfg jsem zvyklí pracovat a nemyslím, si že bych dělal nějakou chybu.

Můžete ještě někdo potvrdit/vyvrátit, zda to funguje?

Včera večer jsem to zkoušel nahodit přez konzoli i user.cfg. Vyzkoušel jsem různé variace příkazů, chodil po mapě tam a zpátky a nic :frowning:

Já ti dělal taky tak, různé kombinace, zkoušel jsem to přes user.cfg i přes konzoli ve hře a nic.

Asi s tím nic víc zatím neuděláme, dokud WH nevydá nějakou opravu. Jako neříkiám, že je tohle mechanika, na které stojí celá hra, ale bez těch událostí, ač se opakují, je ten svět vcelku prázdný, což je škoda.

Přesně tak.

Jenom FYI - tady je seznam všech random events příkazů co jsem našel, třeba to někomu pomůže. Podle mě je víc příčin, které rozbíjí eventy (quest s taborem, dostihy, patch 1.3)

wh_pl_RandomEventAnswer
Answer random event manually\nUsage: answer(id, optionId)\n

wh_pl_RandomEventBaseChanceRunOffset
offset for random event base run chance (-1 +1)

wh_pl_RandomEventOptionChanceOffset
offset for random event chance options (-1 +1)

wh_pl_RandomEventsCooldownsEnabled
enable cooldowns

wh_pl_RandomEventsDebug
Shows debug info for all active random events.

To je pravda když na tím tak přemýšlím tak od patche 1.3 a začátku nové hry jsem nepotkal na cestách vůbec nikoho a to už jsem toho projezdil po mapě spoustu. (vždy mě ve verzi 1.25 u ratají směrem na ledečko zastavoval nějaký žebrák nebo tak . teď tam nikdo není. Nebo i jen při volném cestování stačilo chvilku jezdit po lese nad Talmbergem nebo jak se jmenuje ten hrad kam utečete na začátku a vždy jsem potkal nějaké lapky nebo kumány a získal výbavu k prodeji. Teď je tam pusto prázdno. Myslel jsem, že mám jen smůlu ale asi to bude spíše bug.
Nebýt různých úkolů nemám kde sehnat vybavení k prodeji nebo vylepšení mé stávající výbavy.
Hraji na PC.

Já to včera šel zkusit = hned po stažení patche. A sice se objevovali události méně často, ale byl jsem min. 2x přepaden a to jak ve fast travelu, tak při pobíhání po lese. Ale také jsem nejezdil v noci, kdy mne častěji přepadali…

Problém je opravdu v patch 1.3. Něco se pokazí hned v první misi v sejvu. Nicméně jsem zjistil, že rychlé cestování funguje se savy z verze 1.2. Pokud tedy máte již v 1.3.1 a save z minulé verze nemáte (já ano, protože jsem naštěstí zálohoval) nahrajte tento můj save do složky do user/uložené hry/kingdom come/Playline0/Save mělo by vše fungovat i na nové verzi.
Je to uložená pozice jak se Jindra vzbudí ve mlýně. Hned zkuste cestovat z Ratají do Skalice a někoho potkáte - alespon já to tak mám.

Ale to vubec nic neřeší. Já mám savy defakto ze všech verzí. Hraju už měsíc a postupně jak přicházely aktualizace tak se hra při hraní ukládal. Jak jsem psal už výše, když naloaduju seve z například 2 - 50 hodiny hraní, tak to vše funguje jak má i na nynější v1.3.1, když načtu z 90 hodiny tak už to nefunguje. Tím že se dá jen tvuj save do složky s nima to nerozhýbe. Musel by se člověk vrátit týden na zpět kde to ještě funguje a pak by to “možná” i jelo. Buď to rozbil nějaký quest a nebo je to tím patchem 1.3

patchem 1.3 to být nemůže když to většině lidí funguje a jen pár lidem to blbne… tzn to musí být problém z předešlého hraní něco co to zainilo, ale bohužel nebylo v patchi 1.3 odstraněno.

Navíc topic v jazyce o tom, že nemají random encountery je z 19.2 tzn daleko před patchem 1.3

Já smazal savy přeinstaloval hru s 1.3.1 patchem, hrál od začátku až do skončení tutoriálu kde je možné cestovat. A nic! Na mapě nikoho nepotkávám - zkoušel jsem 5krát cestovat z ratají do skalice a zpět…

myslím si, že to možná bude tím, ŽE SI V TUTORIÁLU…

Jako nevím co jste s tou hrou provedli… ale všem lidem v mého okolí a tím myslím IRL to po patchi 1.3 běhá a většinu problému s NPC a questy se odstranilo

1 Like

Mám stejný problém

Došel jsem až k masakru koní a stále ten samý problém, od začátku hry jsem nepotkal nikoho… Mám pocit že hraju betaverzi (a ona to taky betaverze je…)

Bohužel naopak většina píše, že jim to nejde, takže je hloupost, že to nejde jen několika lidem. A také většina si stěžuje, že to nejde právě po patchi 1.3. To, že se to zaseklo již někde v dřívější verzi je už věc druhá a očividně se ten problém táhne už z verze předešlé.

Já jsem také hru odinstaloval, smazal komplet složku se savy a nastavením a spustil novou hru a problém je stále stejný. Projel jsem mapu na koni asi 2 hodiny a na nic jsem nenarazil. Logicky mi s toho tedy vychází, že něco v této verzi není v pořádku. Pokud by verze 1.3. byla v pořádku, tak bych předpokládal, že to po reinstalu a nové hře bude chodit.

Verzí hry to být nemůže, když starý savy v nynější v1.3.1 okolo 50h a dřív náhodný akce při cestování nebo rychlým cestování dávají a ty v 80h už ne. To rozbyl nějaký quest, to je evidentní.

Ano, ten save ve kterým jsi nahrál těch 50 hodin byl uložen ještě ve staré verzi a před questem, který to bugnul.
Mě se to taky buglo někdy po první věší bitvě ještě ve staré verzi, což cca odpovídá těm 50 hodinám hraní. Já ale už nemám savy ze začátku hraní na verzi 1.25, tak to nemohu odzkoušet.

Otázkou ale je, proč to nejde na verzi 1.3 po čisté instalaci a rozehrání nové hry. Pak to tedy musí bugnout něco hned v prologu. Já neříkám, že to tak je, to by měli vědět vývojáři.

Tady máš save co je z uložený ještě ve v1.2.5 nebo nižší. Hned jsem to vzal na Neuhof nebo Mrchojedy a pokaždý to hodí událost někdy i dvě pocestný a nebo přepadení. autosave113.whs

Díky, za chvíli jdu z práce tak to hned odzkouším a dám vědět. :slight_smile:

2 Likes

Na Ps4 s tím nic nezmůžu

Hale vůbec nic. Zkoušel jsem už všechny návody a nikoho nepotkam. Problém až po patchi 1.3.1. psal jsem na podporu a o tomto bugu vědí a řeší ho.