Patch 1.3. - Rychlé cestování

To nemůžeš říct že to nejde většině, když sem píšou jen ti co s tím mají problém… Já dohrál hru včera a před ani po patchi jsem s rychlým cestováním a encountery problémy neměl, ani po načtení savu uloženého verzí 1.3.1

Napiš mi prosím kontakt na podporu. Narazil jsem na něco závažnějšího. Díky

Má s tím evidentně problém hodně lidí.

Můžu se tě zeptat na pár věcí?

a) Jak jsi objevil velký tábor banditů? (měl jsi cut-scénu s banditama a sestrou za mlýnem?)
b) Závodil jsi dostihy?
c) Měl jsi nahraný nějaký mod?
d) Hraješ ode dne vydání?

Mě tady ten bug dost štve. Přestal jsem hrát asi po 60ti hodinach, když jsem si uvědomil že mi ve hře něco chybí a že větší část hry hraju bez random encounters.

Neříkám, že to všem nejde, ale přijde mi, že je tu více lidí co s tím má problémy, než těch, kterým to jde.

Tak alepoň u mě se to podařilo vyřešit.
Postupoval jsem následovně:

  • do souboru user.cfg (C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\KingdomComeDeliverance) vložte tyto řádky:

wh_pl_randomeventsdebug=0
wh_pl_randomeventscooldownsenabled=1
wh_pl_randomeventbasechancerunoffset=1

  • hru spusťte s parametrem +exec user.cfg

  • Oba kroky je potřeba udělat ještě před spuštěním nové hry, pokud už máte něco rozehráno, tak to fungovat nebude

Doufám, že to někomu pomůže. :slight_smile:

1 Like

a) na cut scénu si už nevzpomínám, který velký tábor myslíš? Jestli ten kde se má sabotovat zapalováním šípů a otrávením jídla, tak tam mě dovedla hlavní questová linie…
b) Na dostihy jsem ve hře nenarazil :slight_smile:
c) Mod jsem nahraný měl jen na přeskočení animací při startu hry, pak jsem si v configu příkazem zapnul kurzor pro střílení z luku.
d) Ode dne vydání úplně ne, ale necelý týden od vydání jsem začal.

To je bezne. Tem, kterym to jde hraji a nehledaji reseni potizi na foru

Dík!

Jo ten v první polovině hry. po vyšetřování masakru ve stájích - Jak musíš nejdřív obcházet uhlíře a pak hledáš smraďocha a nakonec toho yntelygenta co dluží peníze. http://www.neoseeker.com/kingdom-come-deliverance/walkthrough/My_Friend_Timmy
No tak spousta lidí v anglické části fóra píše, že tento quest jim rozbil random encouters (ještě před patchem 1.3.1). A že když tuto část přeskočili a našli tábor sami, tak jim encouters fungovaly až do konce
Logicky - je tam zřejmě nějaký script aby se banditi kteří jsou posekat Timmyho na farmu, nezačali bít třeba s kumánama.

Problém je, že jsem si nahrál starý Save ještě před tímhle questem a stejně jsem na žádný encounter dosud nenarazil :frowning:

Aha, ten quest jsem udělal a nic nepřeskakoval nebo nehledal sám…Ale kumány jsem tam v tom jejich kempu všechny vymlátil (tábor lapků ale ne), třeba to může mít nějaký vliv…nicméně encounters se zřejmě pokazí jen někomu a to za podivných neznámých okolností… Není to ale kritický problém a dohrání hry to nebrání. Mě už ty encountery stejně moc nebavily protože většinou mě to zastavilo před lapkama nebo kumánama ještě než mě zmerčili, viděl jsem je z koně jak číhají v křoví…tak jsem jednoho sejmul šípem a zbylé dva většinou na jednu ránu taky - ani to jejich chabé vybavení se nedalo za moc prodat.

Jo to chapu - ale ten herní svět je bez nich takovej mrtvej :confused:
Ja mel za celou hru jedno prepadeni od lapku s nastrazenou mrtvolou, coz byla sranda, protoze jsem mel slabou postavu a byla to docela vyzva. Pak jsem potkal jednoho somraka co mi prodal kostku. Tot vse. Zadny hadankar, zadni rytiri, zadny polesny…:frowning_man:

Z kraje příštího týdne bude patch 1.3.4 který to opraví (ofic. Vávrovo prohlášení)

2 Likes

Počkej 1.3.4. Ještě jsem ani nezaregistroval 1.3.2. a 1.3.3.

Aha to je škoda…s těma rytířema byla docela sranda - jeden strašpytel a druhý hrdina, dalo se s nima vybojovat tou dobou docela slušné brnění :slight_smile: Ale hádankář nic moc a polesného jsem potkal jen jednou…naštěstí u mě žádné upytlačené maso zrovna nenašel :slight_smile: Jinak nejčastější byla mrtvola na cestě, ta taky nic moc…

1 Like

Asi mají nějaké speciální číslování. Však také bude rovnou patch 1.4. :slight_smile: Já asi počkám s hraním rovnou na verzi 1.4., pokud se tam ovšem zase něco neroze… :d

1 Like

…takže za dva týdny :smiley:

myslím si, že verzování je 1 jako základní verze. 2 nebo 3 nebo 4 jako větší tach takže 1,2 1,3 1,4 a to třetí číslo jsou podverze opravných a rychlo patchů

Mě encounters fungovaly bez potíží. Sice jsem ty dva kapky potkal ještě před posledním uhlířským táborem, ale stále potkávám náhodně NPC i skupiny lapků. Mám verzi 1.2.5

Já myslím, že normálně inkrementují major.minor.revision

Zdravím zjistil jesm zajimavou věc ohledně NPC v random encouterec u cest… 2 z náhodných NPC které jsem dlouho nepotkal a jedno které jsem zaboha nemohl najít na cestách jsem našel v lese u zajímavých míst (interesting place). Jednalo se o prodejce mapy Č. XIV a žebračku kterou jsem dlouho nepotkal. Je možné, že Vám NPC kempí někde v lese a proto je nepotkáváte. Na místě se NPC vyskytuje myslím týden herního času než se zase přesune. Po vykonání akce se NPC normálně rozešlo pryč a šlo změnit lokaci

Hádankára i rytiera som ja mával, teraz nič. Ľudoprázdno býva na posázavských cestách, okrem tých pár nezaujímavých pocestných. Bez prepadávania už to nie je to pravé orechové.