Prodejnost?

Co se týká silných prodejů KCD v Rusku, oni jsou pro rusy kumáni staří “dobří známí,” Rusové znají kumány pod jménem Polovci a v raném středověku se rusové museli proti těmto stepním nájezdníkům bránit dokonce vlastní miniverzí Velké Čínské zdi. Vykopali proti nim příkop a postavili palisády. Ví se o tom z jednoho záznamu, kdy se jeden misionář pokoušel obrátit polovce na víru a kníže ho doprovázel k bráně, která vedla na území kumánů/polovců. Pak kumáni ustoupili před tatarskými nájezdy do maďarska, kde se nabídli jako lehká jízda v boji proti tatarům. maďarský král s radostí přijal, ale tataři ho varovali listem, aby na svém území nedržel jejich nepřátele, jinak se stane cílem útoku. Taky mu celkem pravdivě napsali, že před nimi nemá kam ustoupit, protože bydlí v pevných sídlech. Neposlechl, takže tataři na maďarsko po důkladné přípravě, která zahrnovala i vyslání zvědů, zaútočili. Kumáni, místo nějaké pomoci, začali být nepříjemnými “spojenci” i pro samotné maďary a když pak byl kumánský vévoda zabit při rvačce v hospodě, kde si asi nepočínal příliš vybraně, tak místo pomoci kumáni sami začali drancovat maďarsko. Nicméně později se pro maďary ukázali být neocenitelnými spojenci, jejich drancování Moravy, se ve středověku stalo více méně tradicí. Za válek Jiřího z Poděbrad kolem roku 1468, o nich už není slyšet. Zajímalo by mě, kam se vlastně poděli.

Kumáni sa asimilovali s Turkami, Maďarmi, balkánskymi národmi a tatármi v okolí Krymu.

A možná taky trochu s Čechy a Moravany. :slightly_smiling_face:

S DLC From the Ashes velice špaténka.
Ti, co to DLC kupujou na Steamu teď, si fakt neberou ohledy.
2/3 aktuálních uživatelských recenzí tohoto DLC jsou totiž negativní.
Celkové hodnocení je na 65% a půjde to ještě sakra rychle dolů.

Na Gog budou prodeje hodně slabé, možná tak pár tisíc.

Měli to 1. DLC dát zadara.

Prvé DLC aj dávali zadara = Treasures of The Past. Bolo skoro vzdy pribalené k hre.

Tak konkrétněji: Měli dát From The Ashes zadara. :slightly_smiling_face:

1 Like

Tomu se říká “po bitvě je každý generál”

1 Like

Jak už se tu psalo, asi nic neočekávaného u tohoto typu hry. Na druhou stranu je to pro mne osobně rozhodně nejlepší hra co jsem hrál. DLC je dobré a těch pár korun (láhev celkem dobrého červeného) mne nijak nemrzí - přineslo to o mnoho víc zábavy než ta láhev). Ve smyslu výše řečeného však možná WH mělo DLC poslat zdarma - už vzhledem k problémům s patchováním atd. Třeba by to ty “lemplíky” přimělo k lepšímu hodnocení ;-). Jsem zvědav, co se bude dít až vydají skutečné pokračování příběhové linie. DLC asi nevzbudí masivní zájem…

KCD (Steam hodnocení 72/68%): Aktuální prodejnost cca 1200 ks/den (čekal jsem že to bude padat rychlejc, dá se říct, že za čtvrtrok to spadlo jen o asi 150 ks/den dolů), odhad celkových prodejů necelých 1,7 mil. ks (z toho Steam něco málo přes 0,9 mil.ks). Odhad okamžiku dosažení 2 mil. prodaných ks posouvám na srpen/září 2019.
DLC FtA (Steam hodnocení 60/51%): Aktuální prodejnost cca 48 ks/den (tj. toto DLC si koupí asi jen 4% těch, co si koupí základní hru), odhad celkových prodejů cca 30-32 tisíc ks. Aktuálně polovina recenzujících hráčů na Steamu hodnotí DLC negativně.

Upozornění: Jde jen o mé hrubé odhady na základě volně zjistitelných a historických statistik a čísel.

Ono to tak nějak bude, recenze jsou dosti smíšené a většina se přiklání k názoru, že je lepší si znova rozehrát celou hru než to budování řešit na konci hry. DLC přidává pouze trend, který tu už pár let pozorujeme, postavit si vlastní bejsku (a vylepšovat jí), Bylo to ve Falloutu, bylo to v ELEXU… Takový paradox na závěr…koupím si za 10€ DLC, abych ve hře mohl utratit 90,000 :smiley: . Pokud by tomu do budoucna přidali nějaký nosník (opřeli do toho hlubší význam) bylo by to fajn.