Quest v klášteře

Dá, ja som si do nej skočil po prachy a pakľúče. :grin:

2 Likes

Já už třeba nevěděl kudy kam, všechny vedlejšáky jsem splnil, všechny jsem okradl a nic víc už mi nezbylo než se všem novicům přiznat, že je hledám. hned jakmile jsem to udělal, tak zamnou přišel převor s tím že nejsem ten za koho se vydávám, tak jsem se rozhodl říct pravdu s tím že mi třeba v dobré víře nějak pomůže. místo toho mě ten plesnivej dědek natvrdo vyhodil z kláštera. takže sem to s nasráním vypl a šel googlovat jak nato. díky bohu za tohle fórum, teď ho normálně rozsekám a kašlu nato. v tom klášteře už nevydržím ani den, škoda že nejde zapálit.

4 Likes

Hm, tak mě napadá, že já ji možná sebral taky a nevim kam se poděla. Prostě v truhle ani v koni nebyla. Prázdné stránky jo, to jsem pořešil.

Hehe. Jo ta atmosféra je tam dobrá, taky bych tam nevydržel dýl, ale pár dní jsem si ten režim užíval. :smiley:

Me postrehy
Bohuzel quest na me pusobil dosti nudne a hru jsem vypnul.
Plneni rozvrhu co mam delat jako mnich me nebavilo :frowning:
Cizek diky pokladu byl pro me favorit ale nakonec vime ze to nebyl on.
Chtel jsem zkusit odnest cizka no bohuzel paklic a dvere ve sklepe take nevedli ke splneni Q.
Kdyz naprasite cizka skrz poklad tak ho pry potrestaji ale stoji pred samotkou a nic dotoho prijde druhy dozorce a jdou chlastat ve sklepe.
Flustrovany ukolem jsem byl nucen rychle nstudovat spravne reseni nicmene rekl jsem hledam lapku pak me antonin otravil a nakonec jsem ho zmlatil abych mel klid a pokoj nicmene pak semnou v klastere nikdo nechtel kecat tak jsem dal dodrzky prvnimu mnichovy objevili se straze zamkli me v sazave do vezeni a pak me otravovali Q z klastera ikdyz jsme mel hotovo hold bugy ale aspon jsem z tama pryc :smile:

Vy máte teda problémy…mě hnedka na první večeři ten správný (do kterého bych to ani neřekl) zkusil otrávit a po tom co jsem to přežil tak se mi přiznal a vysypal mi svůj plán jak se odtamtud dostaneme…dva dny jsem tedy poctivě plnil rozvrh v klášteře a pak s ním vypadl z kláštera ven…ovšem jen co jsme vyšli tak jsem ho zmlátil, zavřel do Ratajského vězení a quest splněn :slight_smile:
Ale je pravda že třeba pro ty ožraly ve sklepě jsem šel ven ukrást víno a když jsem jim ho přinesl zpátky, nenabízela se žádná možnost jak jim ho dát…

Teď jsem to vzteky vypnul. Debilní klášter! Tam se nedá vydržet, furt čekat a čumět na těch bohoslužbách. Až teď jsem si to tu přečetl, jak na to. Já jsem taky zjistil, že to je Antonín, ale nevěděl jsem jak jo konfrontovat. Na všechny můžete “uhodit”, že ti jsou oni (ten Svatej) jen na něj ne! Příze jsem nechodil jíst, tak mě nikdo neotravil. :smiley: Tak teď už vím jak dál. Jak vychladnu, tak pojedu dál. Otázka, od začátku hry jsem neplnil tu druhou dějovou linku, že mám hledat toho Markvarta v Neuhofu. Jakože “pomsta”. I když si ten qwest aktivuji v úkolech tak se mě nikde na mapě nezobrazí žádný bod mám mám jet jako jinde, to je špatně nebo jak?

Markvarta uvidime snad v dalším díle, tohle je pouze act1, vesmes v tohmle díle, všechno co se odehralo tak to na konci nebude mit skoro žadnej vyznam nebo to bude tak pusobit, každopádně velké věci přijdou v dalších dílech teda doufám, vlastně tady řešíte jenom mistní problemy, šarvátky mistních šlechticu kteří jsou na dobové poměry Česka dost chudí, samozřejmě je do toho zapletenej i Zikmund, ale na toho si musime počkat, ja tenhle díl beru jako pokus nebo ukazku středověkého života, ty velké věci tam nedali asi proto, že to je moc velké sousto a uplně něco nového co nikdo nezkusil.

Já se tedy s Antonínem bavil hned po tom co mě provedl klášterem, a protože se mi zdál z těch nováčků nejdůvěryhodnější, svěřil jsem se mu že tam hledám vraha z Neuhofu…nikoho jsem ani neobvinil. A to už mu stačilo na to aby mě zkusil otrávit :slight_smile: Jina v klášteře to není taková nuda…stačí vždycky splnit co je potřeba (např. opsat text v latině, namíchat lektvar) a pak se vydat vykrádat truhly, mluvit s lidma a tak. Jen je třeba vyhnout se těm hlídkujícím mnichům, co mě vždycky přistihli že jsem jinde než mám být, když jsem se k nim přiblížil.

Ta druhá hlavní questová linie je jen doplňková abys viděl širší souvislosti a posouvá se sama s tím jak postupuješ v té první…

Až do kláštěra mě hra fakt bavila, ale tohle je neuvěřitelně otravné. Když vás z kláštera vyhodí protože si myslí že jste něco neudělal a přitom udělal tak není cesta dál. Tohle mi opravdu pokazilo dojem ze hry… škoda dávám na chvíli k ledu.

Souhlasím, ty cirkváři nebo jak se ta funkce dohlížecí jmenuje, jsou prostě bugnutí. V určité fázi, i když jsem se nikdy při ničem nenechal nachytat, za mnou začali chodit automaticky, když jsem byl poblíž a rovnou mě chtěli trestat a vyhazovat z kláštera a nic s tím nešlo dělat. A i když mě přišel trestat, že jsem třeba nebyl na mši, tak to nahodilo možnost se vymluvit - úspěšně, a hned na to navázal s druhým trestem už definitivním. Než jsem vychytal kudy se jim vyhýbat už z dálky, atd., musel jsem hodněkrát načítat a to mě hrozně štvalo… Naštěstí už jsem z kláštera venku.

To jenom ukazuje, ze nemas moc vnitrni discipliny, kdyz nevydrzis tyden ve virtualnim klastere :slight_smile: Ja myslim naopak, ze quest v klastere byl jeden z nejlepsich. Vubec ne efekty nebo prekvapenim, atd. Ale neuveritelne dobre se jim povedlo navodit atmosferu vstupu do klastera. Ten rezim, buzerace, najednou z bohatyho (mel jsem venku 46k grosu) vypracovanyho typka jsi zase nikdo. Ale zustalo ti to, co se ukrast neda, umis cist, alchymii, recnit. Skvely cviceni na skromnost v majetku :wink: A kdyz jsem jednou v noci utekl z klastera do truhly pro paklice, uplne jsem na sobe citil ty priznaky kdyz te pusti/uteces z basy. Zas po nekolika dnech videt lidi, prirodu, i kdyz v noci a na chvili. Totez nakonec, kdyz jdes z klastera po splneni questu. Velmi silny zazitek!

Tos nepochopil atmosferu toho questu a asi hrajes jen po povrchu. Tento quest atmosferou jeden z nejlepsich.

No byl by super i do hloubky jak píšeš. Ale nesměl by být plný chyb. Vařím, dělám kopírku v knihovně , chodím na mše a stejně mě vždy odchytne bratr bachař a dá trest. Mám chuť se jednou do kláštera vrátit s “bratrem” lukem a všem to vysvětlit :))

1 Like

jo, to se mi taky stavalo… protoze ty mas volno pouze po veceri od 19 do 21, to te nikdo nechytne… a protoze cirkatori pak celou noc chlastaj a pak jdou spat, musis vsechno smejdeni delat v noci :wink: staci tohle dodrzet a jsi v pohode… jako jasne ze mne to nejdriv sralo, ze jsem byl 2 hodiny na msi, pak zacali vsichni odchazet, tak jsem sel taky, ale jeste nebyl Quest update “bez se najist s ostatnimi” a ejhle, byl jsi mimo rezim a hned nastoupil cirkator ze prej mne nevidel na msi - i kdyz jsem prave stal pred nim 2 hodiny, jeste jsem si klekl aby mi videl do ksichu kdyz cumi pri modleni na zem :D… ale to jde ohlidat, proste pockej az je quest update

Za sebe můžu říct, že atmosféra byla fajn do té doby, než jsem zjistil že vlastně nevím co s tím Antonínem udělat. Že klášterní quest není pro každého je celkem pochopitelné, a je to podle mně v pořádku, dá se řešit i jinak. Ale vadilo mi že samotná konstrukce questu je taková, že rozhodí i člověka pro kterého by ten quest byl.

tak ty questove linie maji ruzny omezeni, ktery pak vedou k paradoxum, tezko nasimulujou realnej zivot, i kdyz se ta hra propaguje jako superrealisticka (to neni, ale ve srovnani s jinymi hrami jo)… ale ja jsem mel stesti, Antoninovi jsem hned vyklopil, ze hledam Svatyho, takze mi vubec neprislo divny, ze me ten smejd otravil… a protoze jsem vedel, ze ho Racek chce zivyho, bylo jasny, ze je nutny se s nim domluvit, ze utecem spolu a venku ho proste nejak sejmu :wink:

Od kláštera jsem taky očekával větší dobrodružství a né nelogické chování Jindry. Co mě ale nejvíc zamrzelo, že jakmile opustíte klášter, čas se v něm zastaví a hra nepočítá s tím, že se ještě někdy do něj vrátíte… Jelikož jsem se nedostal do té zamčené skříně, byl jsem nucen se tam vrátit (kvůli dalšímu vedlejšímu questu) a ukrást z ní knihu. Jelikož umí hra nádherně ztvárnit tmu a díky prvnímu pohledu i realistiku, neskutečně jsem se těšil až si zahraju noční vloupačku do kláštera jako v THIEFovi!! BOMBA říkal jsem si. Omyl! Po několika týdnech byla stále krvavá skvrna na podlaze a i když bylo asi kolem druhé ráno, všichni byli v jídelně a jedli. Napětí a nadšení vystřídalo zklamání. Kompletně jsem vyloupil celý klášter a nikdo si toho ani nevšimnul… Stále totiž jedli… A podobných nočních misí, tam je víc. VELMI promarněný potenciál misí alá Thief. Přitom si ta hra o to i říká…

jasně že dá, ale nesmíš se nechat chytit

Toto bude bug, ja som sa do kláštora vlámal ešte dosť dlho pred questom a ten režim tam bol rovnaký ako počas questu.

Mě nejde do hlavy text questu “Svatej je Antonín, musíš zabít někoho z noviců, aby lapky věděli, že někdo v klášteře zemřel…” Co to je za kravinu, když utečeme, dáme krev až k vodě, tak to bude vypadat, že umřel jeden z nás a druhej zdrhnul. blik. Dost mě ten quest sere!