Reálné systémové požadavky

Každopádně steam dává možnost vrátit do dvou odehraných hodin hru. Tak bych doporučil koupit, hned zkusit a kdyžtak do těch 2 odehraných hodin hru vrátit, kdyz nebude šlapat aby Vam to stačilo k prožitku ze hry.

1 Like

Ahoj,
hru mi to nastavilo automaticky na medium s fullHD rozlišením. Vypnul jsem blur a shader jsem dal na low. Potom jsem v naději, že minutové záseky zmizí dal vše na low, ale situace se nezměnila.

Po 30 hodinách hraní (nechci ani vědět, kolik z toho byly loadingy) jsem se odhodlal ke koupi nového PC.

Ted mám:
AMD Ryzen 1600
16GB RAM
AMD 580 8G

Hra běhá na ultra při 40FPS.

Mohu se prosím zeptat, kolik GB grafické paměti hra využívá na Vasi karte dle GPUZ?

Ahoj,
vytížení CPU cca 50 procent,
GPU i 100 procent a paměť asi 3,5 G,
RAM 8,2G

Doufám, že udělají na PCtuningu rozbor nastavení detaulů na chod hry jako třeba pro dooma. Nastavil jsem to přesně podle nich a bylo to hned jiné kafe.

1 Like

Děkuji, já mám 4gb gtx 980 a využití mám taky kolem 3,5 tak ne zajímalo, jestli víc není třeba nebo to karta nechce víc pustit, aby se nedostala na strop. Ale vypadá to, ze 3,5gb je fakt to, co hra potrebuje, vic ne.

Možná až při 2K, 4K rozlišení, ale to nemám jak vyzkoušet.

Bohužel to na Ultra nezkoušeli, ale po technické stránce tu hru otestovali nejlépe:

untitled-1

1 Like

Díky za odpověd :slight_smile:
Ty záseky nejsou problém hw ale optimalizace na které programátoři warhorse dělají a věřím že brzo vyřeší.
Hru jsem si také nastavil na 1080p a medium detaily, shadery a detaily jsem nastavil na high. hra běží 30 -40 fps. u videa nekdy padne na 0 fps. a při úkolu křest ohněm skoro nehratelné :-D. Hned bych bežel pro nový pc ale vzhledem k předraženosti GPU na to kašlu. nebudu si kupovat GPU za 12000 které je o 1/3 vykonější než moje stare… ( dobře mela by 2x vic ram a lepši podporu direct. ) a co jsem četl tak ryzen se pro herní učely moc nehodi. a co jsem taktoval svoje i5 tak jsem přisel na to že s o něco lepší deskou se dostanu na vykon ryzenu 1600x v zatížení jednoho vlákna. ( na hry lepší silnější 4 jádro než hromada slabých, které akorát zvetšují rozmezí propadu fps.).
Každopádně super hra :). až bude lepší doba na obměnu hw tak jdu do toho hned! a vlítnu na to znova a na ULTRA. už aby to bylo.
Tak zdar a sílu Jindřichové :slight_smile:

S těma graf kartama je to ted hodně špatné, proto jsem koupil celou sestavu, kde mě AMD 580 8G vyšla asi na 7000Kč. Ryzen se na hraní hodí, jen ne všichni na něj zatím optimalizují tak, jak by mohli…Ale i to se doufám bude jen zlepšovat. Jak jde vidět, tak Intel i AMD neustále navyšují počet jader v procesorech, snad toho dokáží i vývojáři her využít. Jsou totiž situace, kdy tato hra využívá jen jedno jádro, třeba při změně nastavení…

Podle všeho hra umí využít všechny jádra procesoru, to je fajn.

No občas mi přijde že nevyužíva ani jedno :-D…

1 Like

Ahoj … tak jsem z5 … Hra je doma :slight_smile: a mohu potvrdit, že i na GTX 570 jde rozběhat. Bohužel největší neduh jsou ty příšerné lagy. Chvíli hra jede na 30-40 fps a pak z ničeho nic 0 tak na 15s. Zkusil jsem si kvůli tomu půjčit GTX 780TI, namontoval, aktualizoval ovladače a… Bohužel zklamání, dojem z hraní je stejný jako na 570ce. Prakticky žádná změna, i když HW je teď i něco silnější.
Snad to kluci z WH brzy vyřeší.
Co se týče těch lagů, četl jsem několik doporučení jak je zlepšit. Prakticky nic nepomohlo, ale zaujal mne jeden s nastavením přidělené paměti RAM v user.cfg. Jelikož mám 24GB, mám ji celkem dostatek. Tak se chci zeptat jestli s tím má někdo zkušenost?

Jen pro představu, me současné sestavení : Windows 7 SP2, i5-2500k, 24GB RAM, GTX 780TI, systémový HDD SSD, ale hru mám instalovánu na druhém 1TB

nevim na jaký detaily to hraješ, ale co sem vyzkoumal já (po 100 hodinách hraní a zkoušení),tak dej v podstatě vše na minimum, protože ta hra vypadá skoro pořád stejně,jen se to víc škube, jediný co de na první pohled poznat sou lepší textury a lepší vegetace,jinak sou to tak malý rozdíly, že si toho při bežnom hraní ani nevšimneš…

Ty několikasekundové zátuhy se projevujou hlavně na Win7, větsina lidí hlásila že po přechodu na Win10 prakticky zmizely a já to můžu jen potvrdit…
Mimo to by mělo taky pomoct hru nahrát na SSD.

Ahoj ty lagy mam na jakékoliv detaily… začinal jsem na 720p low detail… FPS na maximu lagy pořád. teď mám nastaveno 1080p medium detail a tak jsem hru nechal nastavenou na high už se to projevovalo na FPS. Ale ty lagy nemaj co dělat s grafikou… Čím dál jsem tím jsou lagy horší. Musím minimalně jednou za hodinu hru vypnout a zapnout! jinak je to opravdu nehratelné… FPS 50 a hra v lagu… a to každých par sekund. ( nezaleží jestli koukám do země nebo jestli jsem ve městě. )

Pravděpodobně dochazí k memory leak ( zaplnění ramky ) a následném uvolňování kde bude asi problém. Hra zaplní ram a neumí ji uvolnit a dále pak používa HDD a ukladá si na něj hromadu dat. Následné načítani z HDD je ten pruser PERMA FREEZE. Asi by se dalo poštelovat softwarově aby to chodilo lépe.

Já ale pořád doufám ve WH! proč bych si s tím lámal hlavu já! když jsem si hru zaplatil :).

Upgraduj na Win10 (nebo si je nainstaluj odděleně na jinou partition) a lagy zmizí nebo jich výrazně ubyde…
Já mám i5-2500K@4.3 GHz, GTX 960 2GB a 8 GB RAM, hra i swapfile na SSD. Ve Win7 se mi to taky každých pár kroků zakouslo, na Win10 bez problémů plynule na 30-55 fps a bez lagů…

Achjo tomu se snažim vyhnout už pár let :-D. a doufal jsem v to, že to vydrží do koupě nového železa.
Počkám do patche 1.3 jestli to náhodou programátoři WH nevyřeší. ( mam takový dojem, že byla kauza o tom že W7 má problémy s memory leak. ). Pokud nevyřeší budu muset přejit podle rad na W10 :(.
Děkuju za doporučeni Lapis :wink:

a za ten přechod už se platí nebo jak to teď je? na začátku to bylo bezplatně myslim

Já bych řekl že to nevyřeší…v patch notes pro 1.3 o tom nic není. Jestli je to memory leak nebo něco jiného těžko říct, ale byly tady názory že to souvisí s WDDM 2.0, které je ve Win10 nové a přístup do VRAM se tam bufferuje přes RAM…