Reálné systémové požadavky

Do konce roku to šlo zadarmo (stačilo odsouhlasit že používáš assistive technologies), teď už tam tu možnost nevidím…ale prý to asi ještě půjde přes media creation tool.

1 Like

To by mohlo vyřešit nedostatek Vram a omezit swap na hdd. Když dojde k tomu swapu tak je to konec. ( obrovské propady FPS, a načitaní textur, přetížení express patice Gpu a tak nekonečný cyklus). Nejde náhodou dat ovladače WDDM 2.0 lepší které už to řeší jak ve win 10 ?

tady je krasny vysvetlení proč mi to na w7 jde na … ( páč WDDM 1.x )

WDDM 2.0 Memory Management

Celý WDDM 2.0 byl upraven tak, aby si práci při renderingu, hlavně pak plánování a alokaci zdrojů, mohly organizovat grafické karty (ve spolupráci s řadičem) samy.

K tomuto účelu bylo zapotřebí přepracovat mnoho věcí, zejména pak nově přerozdělit práci UMD a KMD, zavést podporu Virtual memory a stanovit pravidla a nástroje pro efektivní správu paměti (Paging engine, Page faulting…).

Všechny tyto změny WDDM 2.0 pak musí podporovat také grafické karty samotné (a jejich ovladače). To však zase až takový problém není, protože grafické karty toto vše umějí již dávno, jen prostě nebyl prostor, kde toho využít. U WDDM 2.0 tento prostor grafické karty konečně dostaly.

Aby si grafická karta mohla plánovat svou práci sama, musí samozřejmě vědět, kde přesně v paměti jsou umístěné zdroje nutné pro samotný rendering (surfaces). U dřívějšího modelu WDDM 1.X byly tyto zdroje alokovány ve fyzické paměti kontinuálně. Protože však k této paměti neměla přístup pouze samotná aplikace (třeba hra), ale mohly ji využívat i aplikace jiné, mohlo se stát, že tyto surfaces byly přesunuty na jiné místo (adresu) fyzické paměti. Takovéto nečekané a neplánované přesunutí alokace zdrojů by samozřejmě mohlo být pro plánovač GPU osudné.

Z tohoto důvodu byla ve WDDM 2.0 zavedena paměť virtuální (Virtual memory), která je izolovaná a jedinečná pro danou aplikaci, takže žádná další aplikace ji využívat nemůže. Pokud jsou tedy alokovány nějaké zdroje v této virtuální paměti, k žádnému jejich neplánovanému přesunutí dojít nemůže a všechny alokované zdroje zůstávají po celou dobu jejich „životnosti“ na stejném místě (adrese uvnitř VM). Protože se jedná o paměť virtuální, nemusí být alokována pouze v lokální paměti GPU (VRAM), ale může přesahovat také do paměti systémové (RAM). Virtuální paměť je pak fyzicky rozdělena a spravována po blocích (pages) o velikosti 4 KB (nebo u VRAM také i 64 KB).

Je-li například ve virtuální paměti alokována nějaká textura, je rozdělena a zarovnána do těchto stránek (pages) tak, aby případná další textura začínala opět na stránce nové. Pro samotný rendering tak již není nezbytné používat texturu celou, ale jen tu její část, která je definována pouze některými stránkami (pages).

@Kaunman Na 570 to jel na nejnižší, 780TI jsem v naději zkusil na střední, ale po pár zasekach jsem to hodil take na minimum a stejně laguje.
Ty W10 vypadají jako naděje, ale v mém případě by to znamenalo investice, jelikož SSD nemám zrovna z největších :frowning: 96GB. Jak čisté se vejdou, ale KCD má a Steam a další hry pod ním mají 120GB :smile: Takže by to v mém případě znamenalo nový SSD a grafiku také, jelikož 780TI bude muset časem jít k pravoplatnamu majiteli.

Na GPU bych se ted vyprdnul. ceny jsou astronomicky! a ty gpu cca za 10 000 at si nechaj za ty peníze… ( takovy šunky s malou sbernicí). Taky ted přemýšlim na SSD Samsung EVO 850 a win 10 :smiley:

1 Like

Já jen KC:D na klasickým HDD WD Green 3,5" 7200ot/min, pravda načítalo se to pomalu, ale stačila Defragmentace a bylo to lepší (HDD nemám jako systémový disk)

myslím že se 100 GB SSD by se dalo vystačit…Na systém stačí 30 GB, KCD zabere taky kolem 30 GB, ostatní hry můžete mít jinde.

Grafiku můžete koupit i starší, já třeba kupoval GTX 960 předminulý týden za 2200 Kč a na hraní ve středních detailech to stačí v pohodě. S GTX 970-980 nebo nějakým vyšším radeonem jako R9 290 by to mělo jet v pohodě i na very high…

@lapis … bohužel né u Steam verzí, ty se instalují pod adresář Steamu a tak když budu mít na C: kvůvi KC:D tak tam budou i ty ostatní …a pokaždé znovu stahovat a instalovat, když se mi změní hráčcská vášeň se mi také nechce … viděl bych to alespoň na 256GB :confused:

Neni treba. U steamu si taky muzete nastavit kam hry instalovat. Sam to tak mam. Mene narocne a starsi hry mam na plotnovem disku a hry náročnější jako prave KC mam na ssd. Ssd na hry navic nemam jako systemovy. Wokna mam nainstalovane na m2 disku kde mam nainstalovany i steam.

@panRajce Přesně tak, u Steamu můžeš při instalaci každé hry vybrat jestli ji nainstalovat standartně do tvé steam složky (třeba na D:) nebo vybrat jiné umístění (třeba na C:). A jestli už máš nainstalováno, stačí adresář s KCD přesunout a vytvořit si link/junction z původního umístění na nové (viz příkaz mklink, musíš mít NTFS) a bude se tvářit jako že je pořád na starém místě, ale může být kdekoliv jinde…

Dbrá rada …jen aby to pobrala ještě deska (ASUS P8P67) , ale co jsem v rychlosti prošel, tak by snad měla stačit revize BIOSu … no ale mít ještě jeden SSD systémový a druhá aplikační, není blbej nápad … co jiného s tím starým SSD :slight_smile: a

Zdravím. Nikdy jsem se příliš nevyznal v počítačích a zajímala mě spíš historie, takže momentálně jsem u KCD narazil na svou naprostou neznalost co se technické stránky týče. Proto se raději chci ujistit, než podniknu jakékoliv změny počítače. Napíšu pravděpodobně slušnou dávku nesmyslů, tak se prosím příliš neděste. Mám počítač s 8GB pamětí, procesorem Intel Core i3-6100 a grafickou kartou Intel HD Graphics 530. hru na nejnižší detaily rozjedu, a kupodivu jede poměrně plynule (i když asi to moc neposoudím, za posledních 10 let je to první RPG co hraju) a to i přes to, že mám docela konstantně kolem 10 fps (kamarád byl až šokovaný, když jsem mu posílal video, že i při takových hodnotách mi běží hra plynule). Zároveň je samozřejmě ne úplně ideální grafika (nejnižší kvalita, pozdní načítání textur, při cutscénách lehké zpomalení obrazu za zvukem…). Jsem si vědomý nízké úrovně grafické karty i proti minimálním požadavkům. Na druhou stranu, nechci pořizovat novou, dokud si nebudu jistý, že se tím hra opravdu zlepší (už jsem narazil i na názor, že u této hry jde hlavně paměť a úroveň grafické karty takovou roli nehraje). Na počítači mám SSD disk, tak například jestli by hře mnohem víc neprospěla přeinstalace na něj (při instalaci mě to bohužel vůbec nenapadlo), nebo případně dokoupení přídavné paměti. Nová grafická karta na úrovni minimálních požadavků by byla docela pálka a já bych nerad poté zjistil, že hra šla zlepšit i jiným způsobem. Nejde mi o nijak špičkovou kvalitu, jen mi přijde líto si zrovna takovou hru kazit. Je mi jasné, že tu asi míchám jabka s hruškama. Proto se koneckonců ptám. Budu vděčný za každou radu.

tak sem ty win 10 nainstaloval přes ten tool a musim potvrdit, že ty frame dropy prakticky uplně zmizely! a navíc je celkově ta hra plynulejší a přibyly nějaky FPS asi o 10 cca! ta grafárna s tou pamětí se už nezahlcuje, sviští naplno…takže perfekt! moc díky!!!

doporučuju všem co nemaj WIN10, asi to WH na nižších verzích moc netestovali :)…nebo se s tim prostě nedá nic dělat

Jinak pro ty co to nevi, tak Steam umi i presouvat nainstalovany hry na dalsi diskovou jednotku staci dat propeties na hru Local files - Move install - jen musite na tom jinym disku mit vytvorenou steam slozku - ktera se dela pres Setting - Download - Steam Library - add.

Jinak s minimalnima pozadavkama je casto problem, ze si jen proste vycuca nejakej lead programator z prstu a tak stara masina ve firme neni a nic to na ni nestestuje a samozrejme to nikdo neprizna :frowning: … ani nevim, ze by byly weby co by se tim zabivali, mozna nejaky hardcore nemecky - PC hardware weby - je to spousta prace.
To jsou spis youtube kanaly typu low Spec gamer, ktery vam radi, jak rozjed neco na plecce…

Jinak smutna pravda je, ze se tam casto snazi firmy napsat kde co aby prodali vic kusu…

Tohle je spis takovej checker papirovej pozadavku:

I think that the minimum HW when the game is still playable ok is my I5 8400, 16 Gb RAM and GTX 1050 Ti 4Gb. Usually 35-45fps.

@davidd no abych ti pravdu řekl, Intel HD Graphics je integrovaná grafika v procesoru, čiže prakticky žádnou 3D grafiku nemáš…Stačí to na práci ve Wordu, surfování na netu, 10 let staré hry, ale rozhodně ne na novější hry jako Kingdom Come…10 fps nemůže být považováno za plynulou hru :slight_smile: Jestli si chceš hru alespoň trochu užít, kup si nějakou grafiku (samozřejmě pokud nemáš notebook a máš PCIe slot kam ji zapojit), klidně i starší použitou za 1-2 tisíce ti to zlepší dost podstatně (třeba nějaký Radeon 7850, Geforce 660 koupíš kolem 1500,- ale to je takové minimum pro střední detaily a lepší je něco ještě silnějšího, podle toho kolik do toho chceš vrazit)… Jinak procesor i3 taky žádný zázrak, ale nejvíc tě brzdí ta grafika… 8 GB RAM by mělo stačit.
Přesunout hru na SSD ti pomůže s načítáním hry, dialogů, lokací atd, ale fps ti to nezvedne. Další RAM taky ne.

Na Intelu dneska hry nikdo porad moc netestuje, mozna s Intel Iris grafikou, nebo se modli, aby ti udelali Vulkan patch, pak by to mozna, mozna mohlo trochu behat…

Tak ty máš asi ultra dělo :slight_smile:
Myslíš že má vliv na hru to, že máš SSD jen na hry? Kdyby widle sdideli ssd s hrou tak to bude znat ? přeci oproti plotně je rychlost mnohonasobně vyšší.

To vliv na hru rozhodně nemá. Pokud budete mít dostatečnou kapacitu, aby se Vam tam vešel W, apky i hra, tak je to úplně v pohodě. A v případě KC to SSD dost pomůže, protože se bude vše, mnohem rychleji načítat. KC ma celkem problem s nacitanim textur a SSD to výrazně řeší. Ale zase nepočítejte s tím, že to zvedne průměrné FPS, to SSD neovlivní.

Ok. Tak ja mam objednany Samsung EVO 850 250gb za krasnych 2300 kc. a FPS mi problém nedělá!
Po pěti letech mě KDC dokope přeinstalovat systém :smiley: . Trošku se bojím podpory ovladaču atd. :confused:
Díky za rady Pánové. Písnu až to pošteluju.

1 Like

Super, SSD dost zrychlí systém a načítání v hrách. Nezapomeň ale taky přejít na ty Win10, protože na Win7 budeš mít ve hře lagy i s SSD…

1 Like