Český dabing?

Sice nejsem v AJ nijak zvlášť pokročilá, ale český dabing nevyžaduji zato titulky ano. Nevím proč, ale ve hrách mi přijde “rušivý” nevím jak jinak to napsat. Jsou jedinci kteří nemají v lásce český dabing filmů a seriálů a to mám já u her (přitom mi u filmů opravdu nevadí).

Možná je to tím, že na něj nejsem zvyklá. První hra kde jsem se s českým dabingem setkala byl Zaklínač. První PC které jsem měla zvládlo v pohodě akorát Fallout 1 a 2, Diablo a pod. a tam český dabing nebyl.

Celkem by se mi líbilo kdyby byl dabing “realistický” a tím myslím z té doby.

Před pár dny vývojáři na AMA na redditu (r/ign) potvrdili, že českej dabing ve hře nebude, tak o tom nemá smysl moc diskutovat. Každopádně víme, co dokázal udělat kvalitní dabing s Mafií 1. Dodnes na ten zážitek každej vzpomíná. Můžeme akorát doufat, že hra vydělá dost peněz a dabing bude v aktu 3 (jestli teda nezrušili i ten třetí akt, nikde se o tom nevyjádřili srozumitelně).

Jasně ale pak nechápu proč je v nejnovějším teaseru “learn foreign languages” (a české hlášky). Co jsem viděl z hraní alphy 1.1 tak jsem tam žádnou češtinu ani náznakem neslyšel. Leda tak maďarštinu. Jinak 100% angličtina.

Tak to s náma pán Vávra mírně vyjebal. Kdyby to řekl hned na začátku, asi by pár backerů ubylo :slight_smile: Ale samo je lepší 5 let mlžit :slight_smile:

Citace z AMA:

Will you develop Czech dubbing after release or it won’t be there at all?
Already answered twice. It is not likely to happen, unfortunately.

Any updates on possible Czech VA?
Hey there! Sorry, but this will probably not happen

Neslyšel jsem pana Vávru se k tomu vyjadřovat. Tohle nejsou jeho slova. Uvidíme. To že nebude CZ od prvního dne říkali dávno.

To ano, ale mlžilo se s tím, že dabing bude později. Nic jednoznačného nepadlo.

Zároveň další věc - padlo to jen v tom AMA, kam moc Čechů neleze. Kdyby to napsali někam oficiálně tak možná ztratí pár prodejů, ale asi je lepší být k zákazníkům férový no.

Původní dabing je… němčina :joy:

Žádnej “akt 3” nebude, to se potvrdilo už skoro před rokem. Hra vyjde jakožto směs všech 3 aktů, ale bude to uzavřená hra. Každopádně Warhorse už v léťě tak nějak potvrdili Kingdom Come 2 :slight_smile:

České útržky jsou součástí EN dabingu (spíš to jsou hlavně nadávky). Hra sice bude v angličtině, ale občas tam někdo něco utrousí česky, německy nebo maďarsky. Nebo v hospodách budou české písnčky :smiley:

Nie. Akt 3 je samostatná hra.

Můžu se zeptat kde jsi se k tomu dostal? Já jen že od léta 2016 (myslím) jsem se dostal pouze k informacím, že Kingdom Come vyjde jako samotná hra a že další bude druhý díl. A je blbost vydat jednu hru a potom akt 3… proč 3? :joy:

1 Like

Ze začátku se mluvilo o třech partech,po posledním odkladu vydání jsem videa studia přestal sledovat tak je možné že se něco změnilo.

ja zas nevim nic o tom ze ma byt 2:D

zadny rozdeleni neni vyjde to jako celek

https://games.tiscali.cz/oznameni/kingdom-come-nevyjde-na-tri-casti-prvni-hra-nabidne-uzavreny-pribeh-s-sanci-na-pokracovani-289654 tady to je napsaný :smiley:

Od Tobiho z interview. A je to z roku 2018. Nechápem prečo sa to vôbec rozoberá, keď toľko krát vraveli, že tretí akt bude možný KCD 2 a že prvé dva akty sú KCD.

1 Like

Nedávno jsem viděl viděo, kde Dan říká že jsou patrioti a podle jeho slov to vyznělo jako že ve hře určitě CZ dabing chtějí udělat. Otevřu Steam a dabing nikde. Podle příspěvků od @ProkyBrambora však lze usoudit, že dabing spíše nebude, což je opak toho, co se říká ve videu. Dnes jsem otevřel stream na twitchi, abych se podíval jaká hra je a nedokážu si nějak spojit prostředí a jazyk dohromady, abych se cítil jako na českém území. Ať je to jak chce, hru v angličtině hrát nebudu a je to velké zklamání, které ubírá na prožitku ze hry ve velké míře. Bristký přízvuk mě zabíjí a raději si počkám na ten dabing, který má přijít později nebo vlastně spíš nemá podle @ProkyBrambora.

3 Likes

Můžu to interview vidět, slyšet nebo tak něco… o tomhle vůbec nevím :smiley:

Tady to máš. https://youtu.be/27pR7vTAYcI?t=35s

Bohužel dabing nebude, ve hře je ale možnost přepnout hru na němčinu, která se mi zdá lepší.