Dojmy ze hry (pozor spoilery)

Hru jsem sice ještě nedohrál, ale hra je prostě suprová.
Grafika je parádní, hudba také. Už jenom kvůli těmto dvěma věcem se hru vyplatí hrát. Když jste v poledne na rozpáleném slunci někde na poli, hra na mě působí tak, že mi je vedro stejně jako Jindřichovi a naopak, když se v noci potloukáte v lese s loučí, máte strach se někde zdržovat. Při cestách se občas zastavím a jentak se rozhlížím a hned jde vidět, že je to česká krajina. K tomu celkem povedený děj, který Vás vtáhne hned na začátku. Atmosféra je tedy prostě skvělá. Když vyženete stráže, aby vypadl z hospody a šel pracovat a vy sami si sednete, dáte si pivo a hrajete kostky nebo když farář zvrací z věže kostela a nebo když můžete odpovědět stylem “Narvu ti ten meč do prdele.”, to hře dodává i nějaký ten humor.

Jedinné, co hru sráží jsou už několikrát zmiňované bugy. Není to o tom, že by je člověk vyhledával, ale když kolem Vás projde člověk bez hlavy nebo když se některé textury donačítají až když jste těsně před nimi, toho si nejde nevšimnout. Stejně tak, když je hra rozkouskovaná kvůli věčnému načítání nebo když s někým mluvíte a koukáte jaké má pěkné place u nohou.

Doufám, že se alespoň ty viditelné chyby podaří opravit, co nejdříve, protože to sráží celkový dojem ze hry a to je škoda.

3 Likes

Teda, překvapilo mě, že během děje okolo bitvy na Vraníku a dále vypadal nejlíp voháknutej pan Diviš. Jen nevím proč na ten Vraník jeli z Talmberku přes Sázavský klášter.
No a taky se mi trošku nelíbí, že by byl pan Tóth tak naivní a takto se dobrovolně zabarikádoval na hradě Talmberku. Že by byl tak krátkozraký? Jak dlouho tam asi chtěl s nějakými zásobami jídla vydržet hnít než by všichni pochcípali hladem?! (a že tam těch mužů měl prý hodně)

Poslouchali ste někdy hlasy (rozhovory) v jakékoli hospodě ? :smiley: bud se mi to zdá nebo probíhají některé v českém dabingu… :smiley:

Ad Tóth: no měl docela slušnou šanci že mu hrad zůstane. Hrad se špatně dobývái i když máte velkou přesilu, což zase tak jednoznačně Diviš neměl. A situace v Čechách byla taková, že Divišovy a Hanušovy bojovníky mohlo snadno zaměstnat něco jiného někde jinde. A koneckonců i ten Erikův útok proti trebuchetu nebyl bez šance. Navíc měl Tóth rukojmí, takže mohl docela klidně počkat až půjde do tuhého a pak vklidu odejít, což taky udělal. Mně to přijde docela logické.

To je na tuty, akorát je to nějaké poštelované či posunuté, v jednu cvhvilku mám dojem, že rozumím: …a ty peníze…víc nic a ta intonace to je čj, jako kdyby natočili pařbu v hospě kolem 22té…

ja tam rozeznávám věty… “Přesně tak chlapi”… a nebo “když mu usekli tu hlavu” :smiley:
jj přesně jak kdyby natočili dění v české hospodě :smiley:

Jj máš pravdu, “přesně tak chlapi”, jsem taky rozeznal…na to useknoutou hlavu se musím soustředit…:grinning::stuck_out_tongue_winking_eye:

Myslíš jako rozhovory mezi NPC? Protože jinak co se týče takového toho obecného ruchu, který je mnohem víc slyšet ve večerních hodinách, tak ten já mám komplet v českém znění. Je tam nějaká smyčka a furt to jede dokola.

No to myslíme, takový ten hospodský ruch - někdy prijedu do hospy pozdě, ruch jede na plno, tak si říkám jedno si dam, otevřou dveře a tam prázdno…:stuck_out_tongue_winking_eye::grinning:

1 Like

Já si myslím, že nejjednodušší způsob, jak takový hrad obsazený lapky dobýt, je nechat uvnitř obyvatele vyhladovět. A nějaký rukojmí, byť je mezi nimi Pán, mají smůlu. “S teroristy se nevyjednává”. Pak snadno dobudu zpátky svůj hrad, nepoškozen, jen odklidím mrtvoly :slightly_smiling_face: , za Racka se pánem na Skalici stane dědic a hra tak navíc může nabýt nový rozměr - Jindra se začne starat o vlastní državu.
PS: Nějaká paní Jindřiška (nebo jak se jmenovala žena pana Diviše) taky skoro nikoho nezajímala. Tehdá nebyl pro takového pána problém si vzít nějakou novou ženu.

EDIT: samozřejmě to myslím s trochou nadsázky. Ono by stačilo počkat pár dní až by lapkové zjistili, že jim jídlo brzo dojde a s rukojmími taky nic nepořídí, tak by se ještě sami rádi vzdali nebo by se pokusili vzít do zaječích nebo by podnikli výpad.

Dřív rukojmí neměli takovou váhu jako dnes, protože dřív obecně lidský život neměl takovou váhu.

A ještě jedna věc proč mě to přišlo od Tótha praštěnej nápad obsadit Talmberk: protože se chlubil tím, že dokázal shromáždit takovou sílu, že by se klidně Hanušovi s Divišem postavil. Tak to měl udělat už na Vraníku a né zalézt na Talmberk (ještě to prezentoval jakou udělal skvělou lest) a tam čekat jak to se mnou dopadne. Navíc sám Tóth protistraně ani žádné požadavky nesdělil, jako by žádný další plán co bude dělat dál ani neměl. Prostě se jen nasádlit na Talmberk a ono to nějak dopadne. Hmm. to je fakt chytrý.

Za jak dlouho myslíš že by vyhladověli? Tóth hrad obsadil normálně “za provozu”, takže nějaké zásoby tam byly, nikdo je nestihnul odvézt nebo zničit. Těžko říct jak velké, ale předpokládám že si průběžně drželi zásoby aspoň na několik měsíců.
Silně pochybuju že by rukojmí nikoho nezajímali. Vesničani možná ne, ale Racek? A Štěpánka? I když pominu všechno ostatní, tak jsme v dobách vrcholu rytířství, ženy byly obdivované a vyzdvihované. Zvlášť Hanuš, který se tak moc zaklíná ctí, by prostě nemohl nechat urozenou ženu jen tak na pospas nebezpečí.

1 Like

Přesně tak, v té době šlechtici si zakládali na cti a to opravdu hodně takže si nemyslim že by paní Štěpanku jen tak nechali a ještě k tomu když to je Divišovo manželka tak si nemyslim že by jen tak mávnul rukou a vysedával si ve stanu dokud by všichni v hradu nepochcipali, co se týče Racka tak to byl šlechtic a šlechta odjakživa se vykupovala ze zajetí za tučné výkupné, no a vesničani, ti nikoho nezajimali většinou :smiley:

Tak rulík není jenom v zahrádkách je i v lesích. Hojně se vyskytuje v lesích napravo od tábora kam jdete na lov s panem Ptáčkem.:grinning:

1 Like

Já nikomu jeho názor neberu. Mě se ten příběh celkově také líbí. Aspoň po ty události okolo bitvy na Vraníku. Pak je pro mě to chování Tótha trošku naivní. :slightly_smiling_face:
S žádnými požadavky se nevytasil, řekl že si stejně přeje jen smrt všech, takže se vlastně rozhodl na tom Talmberku zabarikádovat a jenom čekat, co vymyslí protistrana, a doufat, že do jisté doby mu přijde někdo napomoc (zřejmě od Zikmunda). To jsou opravdu krásné vyhlídky, když to vezmu z pohledu Tótha.

Už jsem se celkem uklidnil a zájem o hru se znovu vrátil, chtěl bych poprosit o informace v jakém stavu se hra nachází, díky.

Po pročtení jiných vláken můj zájem odešel,kluci si měli otevřít kadeřnické studio a leštit si kníry.

Tak dneska jsem zažil tu největší radost ze hry :smiley: kdo splnil quest Zajícovo oko tak jistě ví o čem mluvím… paráda nečekal sem do teď že se toho v téhle hře dočkám ale povedlo se :smiley: !!!

Nesmíš ani naznačovat? :wink::face_with_hand_over_mouth:

No co - Jindra se vyspal se Zajícem :slightly_smiling_face:

Já myslel něco jiného :smiley: