Dojmy ze hry (pozor spoilery)

To já jsem kata rovnou zabil.Jsem zvědavý,jaký budou následky…

Po dlouhém přemýšlení a nostalgii z dlouhého čekání vydání této hry jsem ji znovu nainstaloval,po opravách mi příjde hra stabilnější a optimalizovanější,na svém zrezlém stroji ji hraju na celkem odvážné nastavení.Zatím jsem se setkal s celkem zanedbatelnými bugy jako nikomu nevadící déšť,zaseklá uklízečka v kuchyni,mírumilovní psi,jen jsem zas rozčarován nad návštěvou kata při příležitosti ukradení prstenu,samozřejmně jsem při páčení kata vzbudil a začala bitka,mastili jsme se celkem dlouho,několikrát jsem prý upadl do bezvědomí a potom co jsem několikrát vykrvácel jsem katovi nakopal řiť:-D úsměvné ač dojemné,co se týče grfického podání,nádhera.

pokud ti nevadí že už nedoděláš 1 hodně zajímavý quest a 1 hodně “dojemný” quest… tak žádné :smiley:

to je velká škoda, u kata jsou super questy, dost jsem se zasmál… zabít kata je vyložená hloupost

No ono to nějak vyplinulo.Já ho poslal do mlýna a šel jsem do truhly,ale já jsem neměl paklíč.Kat se mezi tím vrátil a už se mnou nechtěl mluvit.Chtěl jsem splnit quest a tak jsem ho zabil.Já jsem vůbec tu hru špatně rozjel…

Ve hře magie je a né že ne. Přece když si něco dám do truhly v hospodě v Ledečku a pak tu samou věc najdu v truhle v Ratajském mlýně, tak co jiného to je?! Teleportační truhla no.
Taky je zajímavé (všimnul jsem si toho až při druhém hraní), že dokud si člověk nějaké potraviny ve hře nevezme (neukradne), tak se nekazí, mají 100% čerstvost, až od okamžiku, kdy si potraviny přivlastníte, začíná proces jejich stárnutí a kazení se.

Nakonec se mi dnes přihodila srandovní věc, kdy jsem na svahu sestřelil lukem zajíce a ten začal mrtvý ze svahu sjíždět směrem ke mě. V domnění, že až doputuje k mým nohám, tak jeho jízda skončí, jsem zůstal trpělivě stát na místě. Jaké to moje překvapení, když jsem poté, co ke mě zajda doputoval, začal samovolně ze svahu sjíždět i já. Zajíc mě takříkajíc válel dolů ze svahu před sebou. (sem si teda myslel, že je Jindra trošku těžší váha).

Taky je trochu frustrující, že vždycky když si dám vyprat hadry, tak jsou za chvíli zase špinavé. Zatímco některé cizí postavy (třeba pan Ptáček, když s ním jedu na lov), mají oblečení furt čistý.

Teda, musím říct, že ten, kdo během hraní nezažil večerní pitku s flanďákem Bohutou (tak jako já při prvním hraní hry), tak o hodně přišel. Teď při druhým hraní hry jsem měl to štěstí a byla to jedna z nejlepších částí celé hry. (ta super písnička v češtině při chlastání fakt potěšila).

Super, lukostřelecká soutěž v Úžicích už funguje bez problémů. Asi proto, že se jí chodí účastnit muži a ne jak předtím ženy, které soutěž bojkotovaly. :slightly_smiling_face:

Jaká tam je soutěž? Znám zatím jen Rataje a špalky na vodě, v Neuhofu jsou taky terče, ale jak začít soutěž nevím…

V Úžicích je klasická lukostřelecká soutěž stejně jako v Ratajích. Je to myslím na severozápadním okraji vesnice, trošku zastrčená v poli za křovím. Chlápek, co to pořádá tam bývá myslím asi od 9.00 do 18.00. :slightly_smiling_face:

Zjistil jsem zajímavou věc: nejsnadnější způsob lovu zvěře v lesích je v sedle koně. Zatímco na vlastních nohou před Jindrou veškerá zvěř s odstupem utíká (a že obzvlášť srnky to umí bravurně), tak na koni se člověk může často přiblížit téměř na dosah ruky. A kdyby přesto taky začala utíkat, tak s koněm nemáte problém se zvěři vyrovnat v rychlosti, takže je pořád pěkně na dostřel. Nehledě na to, že na koni jste výš a máte tedy větší rozhled.

Úžice zkusím, v Neuhofu je taky klasický pořadatel? Zatím jsem se s ním míjel (někdo nás tam zval, že jo? jen nevím, jestli na jízdu na koni nebo lukostřelbu)…
Na klidnou zvěř je taky perk, nicméně mám pocit, že je to jak kdy - někdy zajíc bez hnutí sedí klidně metr ode mě, jindy hlavně srnky a divočáci nepostojí na místě, i když jsem přikrčený a dost daleko.

V Neuhofu mám pocit stojí sice terče na lukostřelbu, ale soutěže tam nepořádají. Teda jestli to do verze 1.6 nezměnili, zatím jsem to tam neokouknul.
Super Hardcore mod - konečně mám docela problém sehnat při “běžném hraní (běžné činnosti)” dost peněz na nového koně za 2,500 grošů. :slightly_smiling_face:

Přijde mi celkově, že se na více místech trošku proměnila krajina (sem tam nějaká změna, sem tam nějaké vylepšení) ve verzi 1.6.2. oproti 1.2.2. nebo se mi to jen zdá?

Koupil jsem nového koně - válečný kůň Jenda. Prý strašně smrdí. Má to ve hře na něco vliv nebo se to ani nijak neprojeví?

Dnes jsem poprvé porazil Bernarda při souboji s opravdovými sekerami a štítem. :sunglasses:

Teda oproti verzi 1.2.2., kterou jsem hrál, je teď hra v kostky o dost těžší. Protihráči padají dost dobrý kombinace.

Občas se mi teď stává, že bojuji při přepadení v lese s lapky či kumány v počtu např. 3 osob, ale po boji zůstanou na zemi ležet jen 2 mrtvá těla. Kvůli tomu nemohu ty zmizelé mrtvé obrat což zamrzí. Při prvním hrání se mi toto, myslím, nestávalo. :slightly_frowning_face:

Pokud jste zvědaví a chcete vědět o čem budou další dlc, tak se podívejte do složky se hrou => localization => czech_xml => a otevřete soubor text_ui_quest.xml. Jsou tam zadání všech questů včetně těch co budou v dlc. Jestli to tak zůstane ve finální verzi nevím, ale překvapilo mě, že už to v těch souborech je.

Není to otom že tu postavu co zmizí jsi nezabil a jen omráčil a při souboji s ostatními se probral a utekl?Mě se to párkrát stalo.