Nápady pro Kingdom Come

muj email do studia

Dobrý den,

píši Vám mail, jelikož na facebooku se mnou už delší dobu nikdo nekomunikuje.

všiml jsem si, že jste zanechával kontakt na foru s bugy u KCD. Mám tedy dotaz zda to, že u obchodníků ve hře se neobměnuje zboží je BUG nebo to bylo tak zamýšleno. Já osobně bych uvítal kdyby se vždy po nějakém čase u obchodníků zboží měnilo, takhle si na začátku hry můžu u obchodníka koupit to samé jako na konci. Čili tak od třetiny hry obchodníci slouží pouze jako opraváři rozbitých předmětů a odkupující můj loot (“netočí” se ani věci co jsem jim prodal). Takhle to na mě působí jako bych byl jediný, kdo ve hře obchodníky využívá. Také bych uvítal aby se u obchodníků dali koupit i věci, které se jinak dají sehnat pouze lootem jako třeba “norimberský kyrys” “kutnohorský kyrys”, různé typy bascinetů a zbraní atp.

Díky za odpověd

ODPOVED

Dobrý den,
to o čem mluvíte zní rozhodně zajímavě a určitě by to dodalo světu více života. Momentálně systém funguje tak jak jste ho popsal. Nejedná se tedy o bug.

Hezký den

Naprostý souhlas s praním, protože stačí přejít z vesnice do vesnice a už jsem zasraná jak jetel.

V souvislosti s tím jsme si vzpomněla na noční chození po tmě a několikrát jsem spadla do řeky a nemohla dále z důvodu, že je to hluboké více než se zdálo. Takže se ptám. Co plavání? (Jestli je to někde v perku, tak mě omluvte, nemám je detailně všechny prozkoumané).

Pod tohle se podepisuji nebo aspoň možnost přejmenovat.

Dále reputace u jednotlivých osob/obchodníků. Je možné reputaci vidět nějak dříve? Třeba už hned v dialogu nebo při najetí kurzoru vedle jména a ne až potom, co se proklikám do obchodu? (Je možné, že to někde vidět je, ale jsem prostě jen slepá. V tom případě uvítám vaši radu zprávou).

Bylo to prý moc složité a muselo od toho upustit. Vaření je super nápad, mohlo by ovlivňovat, odkdy jste schopen uvařit zvěřinu apod. V souvislosti s tím, to jezení z kotlíků je … no příliš jednoduché? A hlavně opravdu to nikoho nesere, že mu sežeru oběd ? :smiley: Od začátku neinvestuji do vlastních potravin.

A jak jsem psala jinde uvítám zrušení animace/pohledu na Jindřicha z druhé osoby u sbírání bylin…

A ještě by neuškodilo u jednotlivých postav projéct si zvukové stopy dialogů… Protože dost často se stává, že následující věta má úplně jinou tóninu a hlasitost, někdy i prostředí (někdy je ozvěna, někdy ne) než ta předchozí. :confused:

Kdyby se jen čtvrtina nápadů v tomto fóru realizovala, bylo by to skvělé, i když i bez nich je tohle hra, která nemá konkurenci.

Jen se divím, že nikdo nezmínil, aby se ve hře objevily i děti. Ono takových deset dalších postaviček v jedné chalupě by asi notně zatížilo procesor. :rofl:

2 Likes

Asi to nehraje moc lidí s mateřskými sklony :joy::joy::joy: Ale pravdu máš… A teď mi tam budou chybět :smiley:

Deti tvorili v tom čase väčšinu populácie, a preto ich tam chceli dať, ale keďže hráči sú kreténi a zabíjali by ich, tak ich tam radšej nedali. :grin: Ale tiež ma to mrzí, tá hra by bola ešte o level vyššie.

No, četl jsem kdysi, že v sérii GTA se děti nevyskytují z etických důvodů, jako že by nebylo hezké, kdyby se daly zabíjet. Asi to bude stejný důvod i zde, byť na úkor realističnosti.
I když by se to dalo řešit. Buď by byla postavička děcka nesmrtelná, nebo by po napadení dítěte hráčem sjel blesk z čistého nebe jako trest Boží a bylo by po Jindrovi. :sunglasses:
I když to by se lépe vyjímalo spíš v nějaké fantasy hře. Tady by mohly naběhnout naskilované stráže a udělat tu práci také. A než aby byla u každé samoty s děckem vojenská posádka, bylo by lepší, kdyby hra zareagovala ve stylu “tos přehnal, ztratils důvěru Racka Kobyly” a skončila by.
Ani by nemusela stříkat krev.

3 Likes

To by síce šlo, lenže v konečnom dôsledku by sa tie deti aj tak dali zabiť, akurát by hra nepokračovala ďalej. No a tu je problém už len v samotnom vývoji, ktorý úchyl by sa podujal motion capturovať umierajúce deti. :grin: A potom to ešte zakomponovať do hry, dorobiť všetky animácie, pridať krv a podobne. To by som fakt nechcel robit. :grin:

Takhle do finále by to zacházet nemuselo. To by bylo vážně hardcore.
Měl jsem na mysli situace jako jseš nad spícím dítětem, zmáčkneš F na zabití ve spánku a než se Jindra napřáhne, tak hra to střihne. Střelíš po dítěti šíp? Hned jak pustíš tětivu, hra skončí.

Takhle by to asi bylo košér, ale vše se dá obejít a myslím, že toho jsou si vývojáři vědomi, že by to ve finále poškodilo hru jako celek. a taková právní bitva u amerického soudu s nějakým spolkem dohlížejícím na mravní výchovu mládeže by nemusela dopadnout dobře.
Stačí připomenout debatu ohledně rasové korektnosti, která provázela KCD. Pokud to nebyl šikovný marketingový tah, jak hru zviditelnit, tak je to ukázka toho, jak dnes někteří lidé překrucují historii a roubují si ji k obrazu svému. Bohužel.:slightly_frowning_face:

Áno, rasová korektnosť, Warhorse sú šmejdi rasistickí, v hre nie sú žiadni Slováci!!! :grin: Nie, ale k tým deťom, tu sa podľa mňa mali vysrať na realizmus, a tie deti tam dať, akurát by ich proste nešlo zabiť - úplne triviálnym spôsobom, ako to majú riešené ostatné hry, kde nie je možné zabiť spolubojovníka, lebo zbraň skrátka nevystrelí.

Nebylo Slovensko ve 14. století náhodou součástí Uherska? = Jsou tu kumáni. :slight_smile:

kupuješ si hru která je založena na reáliích z té doby a cpal bys do ní nereálna fakt super mind fuck… radši si di hlásit hypísácký hesla na václavák a neměň dějiny a nech je tak jak byli… nebud jako rus který si mění vlastní dějiny aby v nich vypadal líp i když svět okolo to všechno ví…

A hlavně, co to je za rasismus? Vždyť Slováci jsou běloši a Slované stejně jako Češi.

navíc tehdá nebyli češi a slováci všichni jsme byli “bohemians” a bylo pouze království české… rozhodně si nepamatuji že by Václav a zmikund vládli království slovenskému

Myslím, že cobr4in myslel tu narážku se Slováky jako nadsázku, viz. rozesmátý smajlík. A líbila se mi ta poznámka, že Slováci mohli být v Zikmundově vojsku jakožto obyvatelé horních Uher. :wink:
Já spíš myslel diskuzi mezi některými zahraničními hráči a Warhorse, že ve hře nejsou žádní černoši, asiaté apod. Historické reálie měly podle nich ustoupit dnešnímu politicky korektnímu vnímání světa. Naštěstí Warhorse tomuto tlaku neustoupili a hra může v mnohém poučit o tom, jak se žilo v českých zemích na přelomu 14. a 15. století.

4 Likes

Paradoxně nepřítomnost asiatů nikomu nevadila, vadí jen ti černoši. Asi mají lepší lobby.

1 Like

Bohužel však k tomu, abych měl při hře pocit, že jsem se skutečně ocitnul ve středověkých Čechách, chybí už tisíckrát zmiňovaný český dabing. Znova jsem si nad tím postesknul ve chvíli, když jsem plnil quest v sázavském klášteře ohledně dodávek kamení z lomu pana Diviše a kameník si tam v českém znění prozpěvoval básničku. Říkal jsem si, když jsem pak projížděl v Ratajích po rinku, jaká škoda, že tady na mě ty babky prodavačky nepokřikují taky česky. Anebo ti utečenci ze Skalic nežádají o almužnu v češtině. To by byla fakt bombovní hra.

český dabing nejspíš bude v budoucnu, díky tomu že hra byla cílená hlavně na zahraniční trh můžeme být rádi aspon za titulky. Navíc jsem rád jak jsem psal víše co se týče populace nevím kolik černochů a asiatů u nás v té době žilo ale podle mě fakt jich moc nebylo navíc díky striktnímu křesťanství se většina z nich upalovala nebo topila protože měli jiné vyznání víry

Je neskutečné co si dokáží lidi vymyslet

Koukal jsem na reakci jednoho afroameričana a tomu, že tam nemá své druhy mu bylo naprosto u prdele,smál se samoržejmě cutscénám kde se mluví sprostě (Hanuš z Lipé :smiley: )

Pak jeden zoufalec z německa, který nazývá hlavního tvůrce fašistou a psychpatem, protože nosí triko s kontroverzní kapelou “Burzum” , čert vem delikty zpěváka, ale když to označí uznáváný redaktor časopisu Rolling Stone “nejlepší co jsem slyšel” tak to zase nikomu nevadí viz. odkaz německy :confused: (docela tam pisálek dostává :smiley: ) . Pak mu největší Hateři sjeli jeho historii na Youtube a od toho se snažili odrazit (úplný blbosti)

Největší blbost, co mohli udělat soudruzi ze zámoří bylo, poučovat člověka, který strávil hromadu let v knihách, kronikách, s historiky a pod. o tom, že to dělá blbě a navíc od lidí, co si o tom něco přečtou přes patnáct kolen, z nichž půlka si myslí, že Praha je ve Vídni a ještě se o tom budou hádat, protože studovali historii na atletické škole. (Velká Morava se jmenuje podle Maorů… :smiley: )

2 Likes

K tomu není co dodat. Naprostý souhlas.

Jenže u tak komplexní hry, jakou KCD bezesporu je, to bude něco stát a v tuhle chvíli má Warhorse určitě jiné priority, viz. rozhovory s Danem Vávrou. A ano, anglický dabing umožní lepší prodeje v zámoří.
Dle mého názoru je KCD unikátní hrou, která by byla vlajkovou lodí každého velkého studia zabývajícího se vývojem počítačových her. Na to, s jakým rozpočtem (vycházím jen z veřejně dostupných informací uvedených v médiích) to dokázali zvládnout, jaký ohlas po světě hra má, nemluvě o dalším potenciálu v podobě dalších DLC, musím jenom smeknout.
Na druhou stranu chápu lidi, kteří hru kritizují za velký počet bugů, jenže to si zavinili Warhorse sami. Ono když uděláte hru, která konkurenci převýší o několik levelů, tak od ní hráči mají i jiná očekávání a drobnosti, kterých by si jinde nevšimli, řeší. O level lepší hra znamená o level větší nároky hráčů a tedy i mnohdy nemístnou kritiku.

Občas přemýšlím, jestli by Mafia I byla moje srdcovka ikdyby neměla český dabing. Nevím, asi by to pořád byla hodně dobrá hra, ale už by to pro mě nebylo prostě ono.