Návod - Česky - jak začít s hrou + vše kolem

Tím to ještě zrychlíš, ale prodával jsem tomu hospodskýmu Ondřejovi na mýtince zvěřinu, kterou jsem uvařil v jeho kuchyni😀 a prachy se mu zvedly. Chce to chvíli počkat az to zobchoduje a zbohatne. Ještě to znovu ověřím… tak jak píšeš, jsem to dělal s platneřem a pod. a ti zbohatli rychle…

Mam tip na Lockpicking:
Ja tohle ze zacatku hry dost zanedbaval, takze kdyz jsem najednou potreboval otevrit tezkou truhlu, byl to problem.
Nejlepsi zpusob jak rychle vylevelovat Lockpicking je vratit se do Skalice a prolezat tam vsechny mozne rozbyte domy. Temer v kazde ruine je jedna a vice truhel, na kterych muze clovek dobre natrenovat.
(jedna se ne primo o Skalici jako takovou, kde se odehrava intro, ale o okoli smerem ke kraji mapy)

1 Like

to samý (SPOIL) je v Přibyslavicích a Talmberku po útocích…je to tam uplně liduprázdný a povedlo se mi to vylevlit na těhle dvou místech asi z 8 na 11 lvl. eště mě napadá,že by to bylo super i (další SPOIL) po útoku na Vraník,ale tam je pak zavřená brána a nezkoušel sem jestli se tam dá dostat jinudy…

U mlýna v Ratajích je taky dobrý v noci vyrazit k nejbližším barákům a lázním. Obvykle vše very easy. V podstatě jsem se naleveloval tam a stačilo. V lázních zároveň i pickpocket a stealth. Ale to už bych doporučoval raději s nějakými skilly, abyste tam případně neměli blbou reputaci.

tip na lukostrelbu - takhle jsem porazil ptacka ve vyzve - 18:7 (ani jsem tomu nechtel verit) - jelikoz to neni casove omezeno nemusis spechat - kdyz si nejsi jistej proste maus2 a prerusis pokus.

A neprehanet levlovani - boje prestanou byt zajimave (overpowered = nuda)

1 Like

porazil jsem Jana Ptáčka v obou soubojich, jak v lukostřelbě tak i na meče. Nevim zda je podminka vyhrat oboje, ale pak jsem od něj dostal luk.

Jeste jedna podle me dost dulezita rada (nebo spis postreh) pro zacatecniky:
Zatim co hlavni questy nejsou nijak omezeny casem, je spousta vedlejsich questu, ktere je treba splnit do urciteho casoveho limitu.
Napriklad pomoc nemocnym a ranenym v sazavskem klastere. Pokud si clovek da na cas, lidi umiraji.

Pro me to byl dost velky sok, protoze jsem zvykly vsude kde jsem nabtrat hromady questu a pak je plnit tak nejak podle oblasti, kde se zrvona nachazim.

2 Likes

rekl bych ze neni (podminka) ale jde to :slight_smile:
me se to taky podarilo

podminka to neni. Luk dostane clovek jen pokud vyhraje v lukostrelbe

Jo, tak tohle můžu potvrdit. Otálel jsem s pomocí raněným v Sázavském klášteře a najednou se vypsalo: úkol nesplněn - všichni ranění zemřeli (nebo tak něco).

Jinak na trénování pickpocket je dobré využívat pocestné, kteří se potulují krajinou mimo vesnice, takže když to náhodou nevyjde (a ze začátku je to hodně často), tak ho můžeš krouhnout a nikdo se nic nedoví.

A v pozdějších fázích hry je dobré na trénování boje, komb atd. využívat potulného rytíře a žoldáka.

Tak to nevim. Co jsem viděl různé gameplaye, tak když vyhráli v lukostřelbě a prohráli v souboji, tak Ptáček řekl, že jsou si kvit, on si nechá luk a Henry peníze. Ze své herní zkušenosti nemohu toto potvrdit (ani vyvrátit).

Přesně tak, mě se stalo, že jsem vyhrál lukostřelbu, ale prohrál boj, tak jsem nic nedostal.

aha… ja mel za to, ze jsem serm prohral a luk stejne dostal. Ale je mozny, ze si to uz uplne nepamatuju :slight_smile:

Vařím vařím

Potvrzuji, že když prodávaš obchodníkovi, tak rychleji zbohatne. Ověřeno na několika případech. Nejužitečnějšîí mi přijdou kováři, koupí vše, včetně luků, masa atd. Kupodivu není třeba od něj nic kupovat, stačí jen prodat. Oblíbeného mám Míku v Sázavě, neni na mapě a bydlí pod mečířem… prodal jsem mu dvakrát všehochuť, pozdeji masa za 1k g. Teď disponuje financemi okolo 4,7k g…

A sakra :smiley: Napravníka jsem nepřesvědčila, jsem bez peněz, lovit neumím a na krku mám ten druhý quest se Zmolou :smiley: To je hotový rébus :smiley: Nevíte po kolika dnech to selže? Kolik mám cca času? :slight_smile:

budou to spíš týdny než dny klídek :wink: taky sem to nedělal hned , a to nalovení jídla je myslim volitelný,dá se to splnit i bez toho…spíš se hodí perk “léčení”

Ekonomika ve hře je v pořádku. Pokud ovšem hraješ jako v realu. Když od začátku koukáš na navody a kradeš jako straka a loaduješ tak hru obcházíš. Není chyba hry. Jen a pouze sám hráč si hru kazí.
Já ve hře neokradam a abych si opravil zbroj u vendora a nakoupil vybavu, koně atd. tak musím zabit aspoň 6 oplatovaných kumánů a vše z nich prodat, abych si jednu věc do vybavy mohl pořídit.

1 Like

:smiley: Vyléčit jsem už něco vyléčila i ve vězení od nápravníka si poseděla. Co vím zbývá snad jen ten lektvar na spaní a nějaké to žrádlo :slight_smile: Což bude třeba alchymie, kterou také nemám nebo to kouipit za peníze, které také nemám:D Tak už jsem v klidu, dík :smiley:

hey mě ten hajzl taky zavřel uplně bezdůůůvodně! tak sem se chtěl pomstít a von nejde zabít! :smiley: však žádnou “alchymii” mít nemusíš, stačí postupovat podle receptu :slight_smile: vařit umíš ne ? je to jak kuchtit čínu :smiley: