Návod - Česky - jak začít s hrou + vše kolem

@comeg3tsome
Moje slova - zaleží jak hraješ - jestli KCD nebo namodovaný KCD.
Unlimited Weight, Easy Lockpicking, Free Training , Herb Gather Radius, Bow Dot Reticle atd.
K tomu ještě naplno vyskillovanej než opustíš Skalici.

Po pár hracích hodinách jsi asi nejbohatší v Posázaví a boje = nuda.

Zkus to jako bobrý katolík (klučina z 15. století) - nekrast, neokradat mrtvé apod. - to už není tak jednoduché.
A tam je kouzlo teto hry - geniálni - díky Warhorse.

3 Likes

No jako prvni mi umrel ten, co je mu potreba narovnat nohu, jako dalsi pak myslim ten, co byl priotraveny. Ostatni jsem zachranil. I kdyz quesr jsem ukoncil aniz bych jim sehnal jidlo.

1 Like

Jinak můj začátek byl takový, že jsem skillovala už od Skalice herbaření :smiley: Bylo to sice trochu morbidní mezi mrtvolami sbírat kopřivy a bodláky, ale se správnými perky, pak ještě člověk tím posiluje a přivydělává :smiley: Jen byste nevěřili, kolik jsou ty byliny schopný vážit :smiley: Na plevelení v Sázavě se mi pak stačilo jen 2x ohnout :smiley: (Mimochodem bez té animace sbírání bych se obešla, stačila by jen natahující ruka, což se mi občas povede v nějakém omezeném prostoru). A při nízké reputaci u obchodníka, jsem obchodovala s bylinami na 10x třeba po 40ti kusech a zvýsila si reputaci necháváním něčím od cesty :smiley: Protože jsem si ze začátku myslela, že budu plíživá holka, co všechny okrade :smiley: Jinak jestli vám nejdou komunikace, tak to bývá kvůli tím nízkým reputacím pod 40 myslím … To ani hospodský nechce dávat tipy na úkoly , nejsou dostupné tréninky atd.

takže nejsi plíživá holka co všechny okrade ? :smiley:
to by mě zajímalo, jak to s tou reputací funguje přesně, někdy ti NPC nabídne, že s tebou bude mluvit, jen když mu dáš hafo grošů, ale to sou asi jen důležitý NPC pro hlavní úkol co sem vypozoroval…

PS: ta animace při bylinkářství je náhodou super, protože je to jedna z mála možností, kdy můžeš zkontrolovat jak vypadáš… mimo inventářovýho náhledu a ten je malej :smiley:

Jen občas neodolám truhličce… :smiley: Ale kapsařit si už netroufám, to jsem si podělala reputaci v Ratajích , jak jsem chtěla splnit úkol pro toho žebráka jednaho hamounskýho… Kapsaření zatím trénuji jen čtením :smiley: Protože co jsme četla o okrádání spících, tak ani na ty si netroufám :smiley: A teď právě visím prachy tomu NPC, aby se se mnou vůbec bavil :smiley: Pro mlynáře ukrást prstýnek taky odkládám, ty lazebnice jsou snad furt vzhůru a na každým rohu.

Já se vždy u lets playe divila, že to nijak nekomentují tu animaci. Ono zkus si to vidět 100x po sobě… Mě z toho bral pomalu čert :smiley: Pro mě je to naprostá zbytečnost. I by mě zajímalo důvod, proč to zvolili takhle… vše musí být z první osoby a najednou blik, koukáme jak nám postavička klečí. No a taky taková pitomost, člověk si opraví hadry a udělá 2 kroky a už to má u krku ušmudlaný nebo roztrhaný :smiley:

1 Like

Abys mohla obírat spící (včetně truhel v jejich přítomnosti), musíš svlíknout brnění. :slight_smile: :slight_smile:

To dělám, hlučnost mám na okrádání okolo 15ti a nápadnost a viditerlnost 20-30. Ale stejně připlížím se do místnosti a okamžitě se ke mě otáčí při spaní čelem. Jak tu už někde bylo psáno, z truhel se mi paradoxně okrádá mnohem lépe přes den, kdy jsou obyvatelé venku ve městě. A můžu být nápadná a hlučná téměř jakkoliv. :confused: Vlastně v noci pořádně nevím co dělat, protože plížení se kvůli špatně viditelným psiskům také moc nevyplácí. Ještě možná ty tábory nějaké vybít no…

OPRAVY? když jsou veči už pod 50% v oranžových číslech už nejdou opravit ani u obchodníka ani s nářadím?

opravář / obchodník to zvládne vždy i při 0% . s mistrovskou sadou a dobrým skillem opravíš věci cca do 60%

Tak v tom případě asi bug :thinking:

no taky musíš být u správnýho opraváře :slight_smile: boty u ševce, oblečení a prošívané zbroje u krejčího a železí u platnéře nebo kováře, hm ? :slight_smile:

Prošívaná zbroj ani u krejčího ani u plátenáře nešla.

Já se toho kapsářství taky bála, protože v Ratajích mám velice nízkou reputaci - chvílu byl Jindra zlobivej (já ten úlomek meče najdu :D). ale dneska jsem po cestě lesem narazila na bojující lapky vs. kumány, a po bitvě jsem trénovala na těch sedících svázaných.

A ty opravy musíš zkoušet, najít si opraváře - pak nakoupit sady a průběžně kontrolovat - já takhle po bojích hodně rychle vyskillovala :slight_smile:

Vyřešeno. V obchodě jsme se ptala špatného člověka :grin:

Tak teď jsem zasmála u questu v Úžicích s těma čarodějnicema :grin::grin::grin:

Ten je moc dobrej, ja se taky hodne nasmala :D:D

Jeste je dobrej s knezem, tam jsem se smala vic a pak s Ptackem je to vtipny :smiley:

Tak ten s Bohutou je super o tom žádná. Ale tohle…jen mi trvalo než jsem přišla na to jak obcovat :joy::joy::joy: jo a to zajímavost před tím lesem ta mě taky rozsekala :grinning:

To obcování bylo dobrý. Já prvně říkám, že obcovat nebudu, Jindra je přece slušnej kluk a pak jsem teda něco vybrala, přítel tady měl záchvaty, páč můj koment pak, že jsem chtěla vždycky obcovat s tímhle a tohle a tohle aby se dívalo, to ho dorazilo :smiley: zajímavost si teď nevybavuju, je možný, že jsem ještě nenarazila.

Myto to měli podobně…nejlepší a ty slepičko proč nic neříkáš :joy: Tak tu pohledej mezi tím lesem a uzicemi, takový nějaký senik či co

To určitě pohledám.
Slepička to zabila :smiley: a Jindra svejma hláškama občas taky. Teď se mě líbí jeho progres. Na začátku takovej milej a teď jsem šla mámit něco z uhlířů a jak jim tam hrozil, že je zmlátí a furt pěstma jim vyhrožoval, to jsem se moc smála - gesta jsou suprový a taky občas ty jeho hlášky v quest logu :smiley: