Návod - Česky - jak začít s hrou + vše kolem

uctivě dík :slight_smile: jdu to zkusit …

Jsou tam dokonce 2 knížky Necronomicon :wink: ta druhá je na tom balkoně, hned vedle, jak spíte. Ale jinak, jak říká neofrommatrix - je to v knihovně.

taky moc děkuju :wink: du na to mrknout …

Jak je rychle vylecit, jeden nemuze spat, druhej se třepe… to mě štve, že je to načas :confused:

Spící potřebuje lektvar na spaní, na třepajícího se běž zeptat Johanky a ona ti poradí.
Tak je to na čas, protože jsou ranění a umírají - ještě je tam podobnej quest.
Dá se to v pohodě zvládnout, když to děláš hned jak dostaneš ten quest :slight_smile:

Vboji beze zbraně F slouží ke kopnutí a při boji se zbraněmi je k něčemu?

tak sem tu opět z menším dotazem, jde o bitkaření v skalici s kumány. První věc je že se mi aktivita vůbec neukazuje mezi questy v invetáři? Druhak když všechny porazím a jdu si pro peníze za týpkem co to domlouval sou možnosti porazit je vsechny naraz (neudelal jsem) a nebo říct že se ještě uvidímě a v tom případě mi zůstane na mapě vykřičník jako nová aktivita ale s kořenem co domlouval ty zapasy uz mluvit nejde? Moje otázka je zda li je to bug a nebo něco dělám špatně. ( musím je porazit všechny? pak to zmizí? ) díky za info :wink:

To netusim. F na ovladaci nemam :slight_smile:

Kde najdu seznam všech Vávrových rozhovorů, které se týkají KCD? Zdá se mi, že nic takového neexistuje, to je chyba. V kolika fight-clubech vlastně byl? Nemohlo by si WH dát tu práci a dávat sem někam aspoň odkazy? To samé videa z posledních konferencí, marně se po nich pídím. Falešnou skromnost stranou, tohle by tu mělo být, pěkně každá přednáška.

Celkem dost informací je na http://kingdomcome.czech-games.net/

Taky na youtube v jejich kanálu … nevím jestli tam je všechno, ale leccos jo : https://www.youtube.com/channel/UCIqUdfkbYmCGM-YRmk28zCg

ahojte mám menší dotaz k DLC, když sem si postavil kovárnu a chci do ní pozvat kováře ze sázavy (Ota) tak mi rekne ze ma neco s tím horním kovářem a že ted nemůže. Vím že v prubehu hry s nema byl quest ale ja se na nejj po druhé vyprd a neudelal sem ho. Otázka zní je nějaká jiná možnost jak dostat lepšího kováre do Pribyslavic? Díky :wink:

Video s omluvou od Vávry by nebylo na škodu.

Zdar, já mám stejný problém. Taky mi oba odpoví, že nejdříve musí zatočit s tím druhým. Už jsem to psal někde jinde, mě žádný quest nikdy ani nenabídli a nikdy jsem ho nezačal a nenechal nedokončený. Prostě nebyl. A teď už je tam asi mít nebudu. Když bych nechtěl štít, tak bych postavil raději mečíře, ten mi najmout jde v pohodě (zkoušel jsem přes save před specializováním kovárny). Zrovna tak nemůžu do vesnice dostat Fricka s Matoušem. Ti mi řeknou, že musím počkat, dokud se situace neuklidní. Ale nějaký úkol, quest, vysvětlení, nic. A questy jsem pro ně udělal všechny, po složení kumánského převleku už mi to nic nenabídlo. A Mirku do hospody taky nedostanu. Ta mi zase říká, že mám drzost s ní mluvit potom, co jsem provedl jejímu bratrovi. Což taky nechápu. Toho jsem tenkrát chtěl odvést do vězení, on nechtěl jít a začal se bránit, tak jsem ho zabil. Jenže Mirka ani nikdo jiný u toho nebyl. Neměla by mít ani zdání, co se bratrovi stalo a i kdyby v lese jeho mrtvolu našla, těžko by mohla vědět, že jsem to byl zrovna já. A přesto mě posílá do háje. Tady by to podle mě chtělo doladit. Pokud člověk nějaký quest minul, neudělal, nebo jinak nedokončil, mělo by ho to buď nabídnout znovu, či jinak dát možnost napravit situaci, nebo by to na to nemělo být vázané. A nebo by ty lidi aspoň neměli mít možnost rozhovoru k DLC vůbec. Takhle ti sice řeknou, proč nechtějí, ale nejde s tím nic udělat. Což mě trošku mrzí.

máš tak nějak pravdu a jelikož sem člověk kterýho hodně see když má něco nedodělaný tak me to dost see :smiley: třeba to nějak opraví v dalším patchi a když ne tak se nedá nic dělat. Zajímalo by mě jestli o tom vůbec ve WH vědí … a kdyby to vyznělo jako že sem jeden z těch rýpalů tak sem pořád s hrou 100% spokojenej :slight_smile:

Jestli si to dobře pamatuju, tak k tomuhle questu jsem se dostal přes Zacha, kováře pod klášterem, když jsem na něj uhodil v souvislosti se zpracováním mědi, když jsem vyšetřoval penězokazectví. Pak chtěl, než mi vše poví, vyšachovat Otu, aby měl jeho synátor zajištěnou živnst.

Ja jsem ten quest pro Zacha udělal. Takže Ota by mel být vysachovan, ale stejně porad melou svou, že by šel, ale až zatočí s tim druhým. Ja chtěl Otu. Tak mi připadalo, ze se chce pomstít. Když pořát nechtěl, z nouze jsem zkusil Zacha, ale ten taky nechce. Quest mam hotov, ale stejně nejdou.
A další něco další je, ze mu to nabízí lanarit i povolání, které v Pribyslavicich nemám. Treba pacholka do stájí, i když mam zbrojnici. Nebo mecire, i když mám platnere. Coz byla chyba, protoze ted nemam v Pribyslavicich brusne kolo.
Nicméně skoro všechny, ktere jsem oslovil mě poslali do háje, ze se maji dobre a nikam nejdou.

Já ale v průběhu hry quest s mědí vůbec neměl. Respektive měl, ale dostal jsem quest najít penězokazce souběžně s prozkoumáním Skalice, jestli by tam znovu šla spustit těžba. A protože jsem v podobných hrách takový ten, co proleze každé křoví, díru, mrkne pod každý šutr, tak jsem při prozkoumávání šachet přímo narazil na toho hlavního penězokazce, myslím, že Ježek se jmenoval. A toho jsem překecal, ať se jde se mnou dobrovolně udat a tím byl quest hotový. Využil jsem příležitosti a chtěl šachty prozkoumat. Ještě jsem si kreslil plánky a fakt jsem prolezl ty šachty úplně všechny, každý metr, každou odbočku a jen se mi to jak tak koukám vymstilo. Vůbec jsem se do Sázavy nedostal a celou tu část questu s mědí (netuším, co tam ještě bylo), jsem takhle neúmyslně přeskočil. Což je ale pěkně na dvě věci. Pokud je quest pro oba kováře součástí tohoto questu, tak by to chtělo něco udělat s tím, jak všelijak jde quest vyřešit. Já to v podstatě dokončil nějakým způsobem, který mi vůbec neřekl, že jsem o něco důležitého přišel jinde a zamkl si tím další možnosti. Nechápu, proč tedy nemohou dát tento kovářský quest samostatně. Ach jo…

Mě tohle vadilo u Matuše s Frickem. Stojí v sázavě u hospody a naříkají že nemají práci, ale když jim nabídnu jít do Přibyslavic, tak nejdou, budou ochotní jít jen do Ledečka. Je to trochu divné, no. Rozumím že nechtěli vyřadit některé staré questy, ale speciálně tady klidně mohli.

Tak hru zahrej podruhé a jinak. Třeba tak objevíš nové dosud netušené questy :grinning: