Prodejnost?

Na příběhu mi vadí, že je vysloveně maloměšťácký, z trailerů na hru bylo zřejmé, že to bude mít podstatně větší epičnost. Defacto se hra odehrává v prdelákově mezi pár lokálníma šlechticema, co má každý pod sebou max. pár stovek poddaných a když chce někam vytáhonut do boje, tak se rozhoduje o tom, jestli vytáhne s 30 vojcli a nebo se všema 50ti.
Dál mi vadí, že není český dubing a to i přesto, že např. pro francouzštinu dubing je, a přitom ti frantíci těch kopií nenakoupili i přesto zase tak o moc víc než češi (jen o asi +5 až +10% více). Měli se v-srat na Francouzštinu a udělat místo toho dubing v češtině. Kdyby to brali čistě komerčně, tak měly být dubingy správně Angličtina, ruština (3x větší prodeje než u frantíků), němčina. Francouzština byl z pohledu dopadů na prodejnost naprosto krok vedle.

1 Like

:slight_smile: No tak já si pamatuju, že od začátku říkají že hrdinou je Henry, son of blacksmith, a že se chtějí držet reality, takže se z Henryho nakonec nestane král, pán světa nebo něco takového. Takže já třeba jsem nepředpokládal že bude velet obřím armádám a rozhodovat o událostech evropského významu. I v tom prvním traileru, kde ještě slibovali masivní bitvy, bylo na jedné straně vidět možná tak 50 vojáků, ne víc. A že jsou trailery neúnosně epické? Všechny trailery na cokoli jsou VŽDYCKY tajemné a velkolepé. I ten nejnudnější film, ve kterém je celkem dvě minuty dramatických událostí, bude z traileru působit velkolepě. Takhle se prostě trailery dělají.

Co se týče Francouzštiny - já teda žádnou statistiku nemám, ale budu ti věřit. Bohužel týmu Warhorse investor nezaplatil křišťálovou kouli, takže do poslední chvíli nevěděli, že se ve francii hra bude prodávat málo. Tvůj přístup bych pracovně nazval “po bitvě je každý generál”. Hádám ale, že jelikož KDC BYL úspěch, tak v pokračování ta čeština bude.

5 Likes

v tom případě hraješ špatnou hru, už od začátku nikdo neříkal že to bude EPIC ULTIMATE BATTLE SIMULATOR to je potreba si uvedomit. Pokud chceš hrát hru kde z nicky budeš superhrdina opět, hraješ špatnou hru. Jinak s dabingem naprosto souhlasim a stojím na strane tech co ho chtěli. Myslím si že tak jak tvrdí že to byl problém časovej ne financí je trochu blbost. Jen hra proste od začatku byla víc cílená na zahraniční trh ( i kdyz je česká a v čechách ) což na druhou stranu je pochopitelný když podle mě nejvíc přispěvovatelů na kick starteru bylo ze zahraničí. Pač jak je známo češi rádi škudlí :slight_smile:

1 Like

Angličtina - 55%
Ruština - 14%
Čínština - 11%
Němčina - 8,3%
Francouzština - 3,6%
Čeština - 3,4%
Španělština - 2,1%
Turečtina - 1,2%
Polština - 1,2%
Italština - 0,9%

To je pech že jim to nikdo neukázal půl roku před dokončením, co?

Samozrejme ze nemohli vedet jaka kde bude prodejnost, já tohle stanovisko naprosto chápu a je jasný že je ,bezpecnejsí, to co udelali ale jako hráč zase říkám že se cítím uražen že dal už i pred vydáním ( nez vedel procenta ) vůbec prednost francouzům. Jak uz sem psal myslím že hra byla celkove soustredena na mezinárodní trh ne na CZ ( což je logický ) ale já bych se spokojil i s DLC dabingem kdyz uz víme že úspěch byl :smiley: začal bych hrát po třetí …

1 Like

Hra byla vytvořena v Angličtině. Na víc nebyl čas a prostředky. Němčinu a Francouzštinu pak obstaral Deep Silver

Odkud jsou ta čísla?

2 Likes

je to rozdělení hráčů KCD dle druhu primární jazykové podpory zapnuté ve hře.

Ano, Warhorse dělali jen angličtinu, zbytek vydavatel, jsou to myslím němci.

Vydavatel němci? Ájé - aby zase pokračování KCD nedopadlo jak pokračování Mafie :roll_eyes:

myslím že je rozdíl vydavatel a tvůrce hry, pokud na tom bude porád delat WH což bude, tak je uplně jedno kdo to vydá … a jinak mimochodem dvojka byla ještě dobrá, až trojka se nedá považovat za Mafii

Tak po dlouhé době kouknu na forá KCD a vidim že se tu moc nezměnilo :smiley: proboha co tu řešíté za hovna ?? Čekal jsem že se dozvím něco zajímavého k prodejnosti, ale jak vidim tak tu jeden se snaží hru špinit a druhej zase obhajovat, bože :smiley: máte to zapotřebí lidi ? btw abych taky přidal nějakej ten shitpost, jak vidim tak tady se furt někdo ohaní že tam neni českej dabing a že hra neni epicka další blablabla… takže k tomu dabingu, nevim kde ten pán nahoře jak zminoval procenta u všech jazyku hry , kde ty čísla vzal, ale budiž, pan Vávra nejednou zminoval že udělat Češtinu do tak velké hry je sakra drahá zaležitost a zkrátka na to neměli čas a jestli si někdo myslí že českej trh dostane přednost předtim světovým tak by byl naprostej blázen, další věc ta epičnost tam je, příběh Jindry sice pusobí jednoduše, ale jsou tam některé momenty které se dají považovat za epické, a k tomu videu jak nějakej člověk nahodil v komentech kde se ohaní slibama který dali vývojaři před několika lety a poukazoval co tam všechno neni když to tam mělo být, takže ukazky z toho videa byly jako představení hry a všechno co tam je, je vesměs i ve hře akorat v menším měřítku, zkrátka museli nalákat investory, a další věc pokračovaní bude, nechapu proč by si někdo měl myslet že by se warhorse na to jen tak vysrali, je to jejich jedinej titul a mají na čem stavět a oni sami řekli že rozhodně plány s kcd mají, takže by mě zajímalo kde to ten člověk vzal co vypustil tenhle bullshit.

2 Likes

Klídek. Je potřeba o něčem pokecat, když tu je jinak už docela mrtvo poslední dobou. :slightly_smiling_face:

Jasný to chápu, ja jsem velice klidný člověk :smiley: , jen mě překvapuje že jsou tady stále lidi kteří tu hru mají zapotřebí nějakým zpusobem špinit nebo stale nedokažou odpustit třeba ten dabing přitom to ani neni k tématu, a to mě pravě trošku nasralo, doufal jsem že se dovím něco o prodejnosti, ale bohužel, jen jsem se dozvěděl jak ta hra je zase špatná, ale možná jenom přehanim :smiley: , je mi to vlastně už docela jedno, hlavní je že tu aspon někdo se snaží oživit mrtvé forum. :slight_smile:

no mám v tom asi stejnej problem. Původně sem klik sem abych se taky dozvedel jak na tom je prodejnost ale nakonec když zistim jak tady zase hejtujou se nechám zatahnout do obhajoby aniž bych chtěl. pač me to fakt sere :smiley: jak sem psal uz mockrát je to hlavně na CZ foru, v zahraničí sou samozrejme taky negativni komentare ale ne tak jak tady u nas …

Jinak zase přiliji trochu oleje do ohně: Jak někdo nechápe, proč má někdo potřebu tu hru kritizovat, já zas nechápu, proč má někdo potřebu tu hru obhajovat. Buď je ta hra dobrá, pak se obhájí sama, nebo dobrá není a ta kritika je oprávněná.

Ááále … kritizujou lidi, obahjujou taky lidi, koho bude víc, ten strhne další. Samo se neudělá nic, nebo jen málo.

Stačí si projít anglickou sekci jak to tam “nehejtí” :slight_smile: Kanabis a podobný jásoni jsou úplně mimo.

Na Steamu hra dostává špatný recenze díky dojebaným patchům, do půl roku od vydání bude podpora nejspíše mrtvá. Pochybuju, že vydají SDK a že by v tom někdo stvořil něco co funguje (tj. nějaké větší mody), když to neudělalo ani WH. Tím jsou víceméně prodejní čísla konečná, dostane se to časem někam na 2 000 000 ? Bakala má vyděláno, Studio něco taky, třeba jim to dá na další projekt, kterej už bude asi zajímat o polovinu lidí méně, jelikož rozdíl mezi tím jak hra byla představená a jak dopadla je propastný.

2 Likes

Je to věc názoru, ten kdo si hru užil tak jasný, že jí bude obhajovat stejně jako člověk co si jí neužil ten ji zase bude hejtit , zaleží jenom jestli je kritika opravněná, ale mě spíš překvapilo, že se tady lidi přestřelují hejty a obhajobou, přitom to neni vubec k témátu :smiley: jako někdy je to prdel číst, ale zase když lidi píšou nesmyslnou kritiku tak mě to taky trošku nasere.

Hra sice byla dobře představena, ale že by nějak špatně dopadla to vubec ne, recenze se dost liší , ta hra byla dost originalní proto to dost lidí přitáhlo, ale pak to zas některé odradilo například kvuli technickým problemum, jinak si myslim že Warhorse na to jak měli malej rozpočet (pro porovnání: jenom marketing Witchera 3 stal to co stálo KCD) a docela nezkušenej tým tak zvladli celkem dobrou praci až na technické problemy je to celkem dobrá hra, teda aspon já jsem si jí užil, ale samozřejmě neříkám že to je nějakej zázrak, někdo prostě měl velká očekávaní a pak byl zklamán a já zase jsem si nedělal veliké naděje a stejně jsem si hru užil.