Prodejnost?

Tak to Rusko (+ postsovětské země mluvící rusky) asi není nijak velká zvláštnost. Prakticky každá hra na Steamu má podíl prodejů v Rusku vyšší než 10% z celku. Číňani podobně. Prakticky 20% čehokoliv na Steamu se prodá v Rusku nebo v Číně.

No konečně jsem se něco dozvěděl :smiley: , ale chtěl bych doplnit, že jenom podle steamu a recenzí na steamu a jiných médii který určitě nemají přesná čísla nemužem přesně vědět kolik bylo prodáno, co například gog ten nemá žadnej přehled o prodejnosti aktualní hry, jako třeba steam ten to má na druhou stranu dost přehledné a na konzole se taky neukazují čísla prodeju pokud vim, tam mužeme jenom odhadovat, jedinej přesnej přehled o prodejnosti má nejspíš Warhorse, ale možná se pletu a je to uplně jinak.

1 Like

je to tak, velká chyba toho, kdo určoval marketingovou strategii a rozhodoval, co se bude dubovat. Dubing frantíkům, a na rusy a čechy se vykašlat, to je hodně špatný vtip a totální neznalost trhu, takový manažer by měl na hodinu letět. I dítě by odhadlo, že v případě dubingu se v Čechách prodá díky reputaci Mafie víc kopií než u žabožroutů. Angličtinu a němčinu samozřejmě nezpochybňuji.

2 Likes

Měl ses na to nechat najmout.

Já souhlasim, že PR a markering WH totálně nezvládli. Hype, sliby a chlubení tim co nemají jim tedy šlo víc než dobře…

Podle mně ho zvládli výborně. S malým množstvím prostředků dokázali KCD propagovat velmi účinně. Jak často se dostávají počítačové hry do zpráv na ČT? Na to jak malý měli rozpočet to je paráda. Mimochodem, “Hype, sliby a chlubení tim co nemají” - to je právě to, čemu se říká marketing. Takže … ?

6 Likes

Problém je v tom, že zákazníci očekávají to co vidí v trailerech. Nebudeme s bavit o tom jak funguje Kickstarter… V době kdy cca 3/4 roku zpět si každý mohl hru běžně předobjedat. A touto dobou WH v trailerech ukazovalo úlomky cutscen, které dávaly naprosto nereálný obraz o příběhu a náplni hry.

Ano, studio prodalo hodně kopií v prvním dnech kdy o skutečném stavu nikdo nevěděl. To je úspěch. Problém asi bude v tom, že většina fanoušků značně ochladla a další případné pokračování rozhodně podobný zájem hráčů už nezpůsobí a prodeje budou nižší.

Špatně jsi to formuloval, měl jsi napsat “většina nespokojených fanoušků”. Ty přeci nevíš, kolik je spokojených a kolik nespokojených. Já to taky nevím a nedovolil bych si napsat, že hra musí být pro většinu perfektní, protože já jsem spokojenej, hra mi běží v pohodě a nic mi tam nechybí.

Hrach vyšla pouze v angličtině a ostatní dabing obstaral vydavatel Deep Silver. Co se týče slibů tak skoro vše splnili. Hra se od představení vždy trochu změní a výsledek může vypadat jinak. Já jsem s hrou spokojen a jediné co bych ji vytkl tak jsou technické chyby.

1 Like

Uz nech je tu Act II(III?). Ludia zacnu znova hrat a menej dristat na fore :grin:

1 Like

asi věc názoru, všechny videa a screeny co sem vyděl před vydáním naprosto splnili moje očekávání. Například vše co je ve videu výš je i ve hře. Pokud máš pocit že ne je to smůla ale zároveň tvuj problem. Je super že nám tu říkáš jak to bude ale myslím že ani ty ani nikdo jinej nemá kouzelnou kouli aby sis tím byl jistej. Myslím si že hru si koupilo spoustu lidí i kvůli tomu že takovej žánr ( myšleno středověk, rpg, bez magie a příšer, ) ještě není. Spousta z nich ani nemělo obrovský očekávání jak ty furt píšeš.

1 Like

Já si ji koupil jednak proto, že je to unikátní rpg bez magie a podobných nesmyslů, místo toho více odpovídající realitě, a potom proto, že se odehrává na území Čech v době středověku.

1 Like

Přesně tak. Mě ještě při Kickstarter kampani chytli na to broušení mečů. A nezklamali. Je to super hra a rozhodně si koupím pokračování. Pro mě má KCD jedinou nevýhodu a tou je trochu nevyvážená ekonomika, ale o to je to prostě jednodušší.

Tak si to trochu rozebereme. Projdeme si trailer, který WH vydali 1.2.2018.
Vezměme si jednotlivé scény jak jdou v traileru za sebou:

Henry klečící nad těly rodičů říká: “Najdu toho kdo vám tohle udělal. Pamatuji si jeho tvář, najdu ho…”
(očekávání: Henry se pokusí najít vraha svých rodičů a pomstít se)

Markvart z Ulic stojí před hradem, který se asi právě chystá jeho armáda napadnout. Prý přichází ve jménu Zikmunda…
(očekávání: hráč asi bude bránit hrad, střetne s vrahem svých rodičů a uvidí Zikmunda Lucemburského)

Postupující obří kumánská armáda.
(očekávání: ve hře bude bitva s kumánským vojskem)

Henry výhružně vytahuje meč a říká něco jako:“Je čas, aby za to ty svině zaplatili…”
(očekávání: Henry bude mstít)

… Takto by se dalo u všech trailerů od WH pokračovat skoro donekonečna. WH z několika cutscén vybrali atraktivní několikavteřinové kousky a udělali z nich trailery. Problém je ten, že kousíčky scén se tváří tak, že dávají dohromady nějaký příběh. A hráč tedy tento příběh očekává ve hře.

Pomstil se Henry? Ne. Kolikrát jsme ve hře viděli hlavního zloducha Markvarta z Ulic? 2x, dál už tento příběh nepokračuje. Jsem jediný kdo ve hře očekával boj s Kumány? A teď tím nemyslím potyčky v lese 3 na 1, ale opravdovou velkou bitvu?

Neříkal Henry, že se bude snažít získat otcův meč zpátky? Ve hře tohle prostě není… A WH si toho samozřejmě byli při tvorbě trailerů vědomi.

V trailerech vytvořili iluzi příběhu, který prostě ve hře není. Spousta scén z trailerů jsou scény, které sice vypadají cool. Nakonec se ukáže, že jsou pro příběh naprosto nepodstatné. Několik scén je také z epilogu, kde jste na úplnem konci hry.

Epický příběh? V traileru možná, ve skutečnosti něco úplně jiného a mdlého.

1 Like

Ale vždyť tyhle všechny věci budou ve 3. aktu. Já ty trailery vnímám jako docela přesné.

1 Like

Pokud vidím něco v traileru na hru tak očekávam, že to v té hře bude… a ne až ve 3. pokračování, které někdy za 5 let možná vyjde. Navíc akty byly zrušeny, tedy asi, protože WH jaksi nenašlo odvahu tohle hračům přímo říci.

Momentální plán je ještě vydat 3. akt. Současná hra je totiž 1. a 2. akt. Původně chtěli udělat tři hry, ale nakonec to skrouhli na dvě, což vlastně i dává víc smysl.

Nejsem sice marketingový odborník, ale hra je určena převážně pro dospelejsi. A ti uz mívají děti. I z vlastni zkusenosti vím, ze pokud je hezky, nic se nehraje. Jde se s dětmi ven. Tak ja si myslím, ze druhé kolo mírně zvýšeného prodeje prijde s dlouhými zimnimi večery.

1 Like

tak jo ty máš fakt velkej problém :smiley: rozebereme si tebe.
Henry klečící nad těly rodičů říká: “Najdu toho kdo vám tohle udělal. Pamatuji si jeho tvář, najdu ho…”
(očekávání: Henry se pokusí najít vraha svých rodičů a pomstít se)
!!! ve hře se pokusíš najít toho kdo to udelal, najdes ho ale nepodarí se ti ho zabít. !!!

Markvart z Ulic stojí před hradem, který se asi právě chystá jeho armáda napadnout. Prý přichází ve jménu Zikmunda…
(očekávání: hráč asi bude bránit hrad, střetne s vrahem svých rodičů a uvidí Zikmunda Lucemburského)
!!! nevím jak moc si hru hrál ale tohle se presne na konci hry, kdy prepadli Talmberk takže taky je to ve hře. !!!

Postupující obří kumánská armáda.
(očekávání: ve hře bude bitva s kumánským vojskem)
!!! ve hře sou minimálně dve akce kde bojuješ s vetším počtem kumánů, jinak predpokládám že další vetší bitvy budou v dalším aktu. !!!

Henry výhružně vytahuje meč a říká něco jako:“Je čas, aby za to ty svině zaplatili…”
(očekávání: Henry bude mstít)
!!! Henry se mstí celou dobu hry, jen je logický že musí nejak postupovat a ne sundat hned hlavního nepřítele. !!!

a takto by se dalo pokračovat dál. Prostě se ti hra nelíbí na což máš nárok, co ale nechápu je proč otravuješ porád tady? Najdi si hru co te baví a neprud tu porad s pesimistickýma kecama. Jo a můžeš mi říct jak pořád chodíš na to že už nebude pokračování? Můžeš mi dát nějakej 100% zdroj?

7 Likes

Nejde o to jestli se hra někomu líbí nebo ne. Poukazuji pouze na to, že WH hru prezentovali diametrálně odlišně než jaká ve skutečnosti je.