Prodejnost?

je potřeba taky napsat ze ty procenta co píšeš zaznamenávají jen lidi co si koupili hru přímo na steamu a myslím že v tomhle případě je hodně hráčů co si hru koupili od jinud. Nevšim sem si že by byla každá 3 recenze negativní. Mě furt jen udivuje jak tu píšete že hra nebyla úspěšná ale ona byla.

Já se až nestačím divit, kolik enormní energie dokáží nějací jedinci vynaložit na to, aby stále dokola vymýšleli argumenty, proč je něco špatně a snažili se svůj názor vnutit tomu, komu se to líbí :slight_smile:
Hra se líbí, nebo nelíbí … a nebo je mi buřt. To chápu. Ale to dál už moc ne …
Mě osobně se hra líbí moc, jsem z ní unešen. Ano, mrzí mě sekání (hraju na Xbox) to kazí dojem pěkný hry a grafiky. Ano zmátlo mě, že kumán který ke mě běžel se najednou propadl do země … zasmál jsem se a šel k tomu místu a tam jsem propadl i já … a umřel. To byl prostě bug, kterej mě hodil o nějakých 20min, hraní zpátky. Jiné drubné bugy jsem potkal taky … ale nic, co by hru udělalo nehratelnou. Každopádně prost ěmě se líbí doba, pojetí a všechno kolem, takže jsem schopný tohle odpustit.
Stejně tak ale chápu, že jsou lidi, kterým to nesedlo … a tak to hrát nebudou. Ale aby to nehráli a ještě týdny o tom, jak to nehrají, protože je to “nehratelné” mluvili na forech? :smiley: To je level mateřská školka - alá rozdupání cizích báboviček, páč mě moje spadla.
Hra je úspěch … od začátku mluvili o tom, že prodej je zajímá první měsíc, pak to padne dolů. Prodej byl parádní. Vydělali si … spoustu hráčů pobavili … a i ty lidi, co tu hru nemají rádi vlastně baví doteď (můžou stále dokola psát na forech jak je to zlá zlá zlá, ale tuze zlá hra :wink: )
PS: Srovnávat trailer s finálním výsledkem, je asi jako srovnávat předvolební sliby s reálnou vládou. To snad dnes nikdo nemůže myslet vážně ne! :smiley:
PPS: Jo ale to co mě opravdu naštvalo, byla cena Xbox oproti PC verzi … to zase jo.

6 Likes

Ta tvoje současná doba je 606 recenzí. Podívej se například na Watch Dogs a Watch Dogs 2. Jednička má SMÍŠENÉ a dvojka VELMI KLADNÉ. A tak je to u více her. Kdybych se měl řídit tím, co píšeš, tak si snad nezahraju žádnou hru. Je mi líto, že někteří se řídí jen podle recenzí a přitom se ochuzují o některé hry, které by jim třeba šli normálně. A nejhorší je, že je i dost takových, co hru nehráli, ale píšou že je hra špatná, protože to četli na internetu. Tím samozřejmě nemyslím tebe. Já osobně až do dneška nevěděl, že je na stránce hry nějaký souhrn recenzí. Jestli vydají pokračování, tak ode mně maj peníze jisté, protože na moje PC je hra optimalizovaná skoro na jedničku.

Prodeje byly ze začátku dobré kvůli jedinému důvodu: kvůli hypu, který WH vytvořili.

Vzhledem k tomu v jakém stavu hra je a jaký je její skutečný obsah už s další vlnou hypu WH počítat nemohou. Vsadím cokoliv, že prodeje dalšího pokračování budu výrazně nižší. Řekl bych, že hráči už WH prostě prokoukli…

Warhorse jsou prostě machři, a měli by se změnit na reklamní agenturu. Hra je mizerná, ale všechny ty prodeje srovnatelné s jinými velkými tituly utáhli jen díky hypu. Ten navíc hype vytvořili v porovnání s těmi velkými tituly s neskutečně malým marketingovým rozpočtem, a ten hype je dlouhodobý, takže KCD dostává ocenění za nejlepší RPG i 3 měsíce po vydání, kdy to už všichni dávno několikrát dohráli. Takže závěr - celý warhorse je složené ze samých neschopných bastličů, kteří si pět let válí šunky místo aby zodpovědně ladili bugy, a všechny peníze firmě vydělal Tobi coby polobožský PR manažer. Dan teď může všechny programátory vyrazit, nechat si jen Tobiho, a jít se pět let válet na Kanáry.

4 Likes

At ma KC:D jakykoli problemy, tak si fakt nejsem si jistej, zda by to parta neschopnych bastlicu byla schopna dotahnout do takove podoby.

Takovych her, ktery mely byt teoreticky skvely a nakonec dopadly bidne jsou mrte…

Namatkou Mass Effect Andromeda, Quantum Break, Mirror’s Edge Catalyst, Technomancer, Deus Ex Mankind Divided, For Honor, Destiny 2…

Seznam jen tech co jsem hral posledni 2 roky cca a tesil se na ne moc a nakonec mne nebavily nebo byly nudne nebo mely problemy…a subjektivne jsem z nich zklamanej vic nez z KC:D.

Tuším, že jsi nepochopil sarkasmus :slight_smile:

1 Like

Ale pochopil, jen jsem mel nutkani to sem napsat. Popravde jsem nedavno cetl podobnou diskusi na uplne jinem diskusnim serveru a chtel jsem to odpovedet nekomu tam, ale nechtelo se mi tam registrovat tak jsem tu myslenku musel ventilovat tady :smiley:

Vím, že to měl být sarkasmus, ale popsal jsi to celkem přesně. Když se podíváš na recenze na Steamu a vývoj počtu hráčů tak je vidět, že hra se prodávala kvůli hypu.

jak by řek jeden klasik: je to marný, je to marný, je to marný … nic jinýho než se už jen zasmát nezbejvá :smiley: :smiley: protože podle vývoje tvojich komentářů už nic nepomůže … máš pravdu, pojďme všichni hru odinstalovat a sledovat který hry maj vývoj počtu hráčů a brilantní recenze na steamu aby jsme náhodou nehráli něco špatnýho … dál nemá smysl tohle fórum sledovat ÁMEN …

3 Likes

Triton musí vědět že na steamu je mraky špatných recenzí, jen on sám jich tam napsal čtyřicet dva :wink:
Steam není realita, realita je taková, že studio postaveny na zelený louce udělalo ohromnou úspěšnou hru a ta bude mít pokračování! Díky …

1 Like

Tak to rozeberme ještě z jiného pohledu. V současné době se prodává kolik že kopií KCD denně? Podle mých propočtů je to zhruba 1350 ks/den (± 20%). Dále odhadujme, že WH připluje z každé prodané kopie hry kolik? 600 Kč? To za měsíc hodí takových 1350 x 600 x 30,4 = 24,6 mil. Kč. 60% z toho požere zázemí firmy - kanceláře, nájmy, elektrika, služby atp. Zbývá 9,8 mil. Kč/měsíc. Až na pár lidí tam sice všichni jedou po bakalovsku jako OSVČ, ale šly infa, že mají nějakých snad nějakých 100-150 lidí. Z toho se celé studio neuživí. Buď už to tedy personálně přiškrtili a nebo už makaj minimálně z poloviny kapacit na něčem jiném. Jelikož KCD už zkrátka negeneruje žádný dostačující pravidelný příjem, který by studio uživil a ještě dovolil z toho něco natřískat. Mimořádné zisky ze slevových akcí shrábne Bakala.

Propočty, předpoklady a odhad … Pane Vy jste fyzik? :wink: Přesný součet nepřesných čísel … Jako bych u nás ve firmě dělal statistiku.

KCD bude velmi brzy zlevněno o -20%.
Náznaky už jsou-

Vypadá to, že před E3 (12.6.2018) by se měl objevit patch 1.5.
Je pravděpodobné, že současně s tím se cena skrouhne o -20% (21.6.2018 začíná na Steamu Summer Sale).

1 Like

Tak cena KCD byla včera na Steamu snížena o -20%. To trochu naboostovalo průměrné prodeje, které se tváří, že jsou cca 3x vyšší (cca 4 tisíce kopií denně) než poslední dny před touto slevou (cca 1300 kopií denně).
No jsem zvědav, jak dlouho ten boosting vydrží. Co nevidět by měl vyjít patch 1.5.x - počítám, že to bude ještě před E3.

Vzhledem k tomu jak naplánovali DLC a updaty, tak bych řekl, že zájem vydrží. No a vzhledemk těm DLC to vypadá že ve Warhorse jsou spokojení a mají dost prostředků na další vývoj - jak této hry, tak jejího pokračování.

DLC sice naplanovali,ale co s Jindrovym pribehom? Act II(III?). Uprimne ma moc nezaujimaju lubostne pribehy Janka Vtacika ci ta zenska DLC zalezitost.

Divil bych se kdyby na něm nepracovali. Oficiální informace jsem o tom ale neviděl. Možná budou, DrFusselpulli naznačoval že chystá zase týdenní updaty jako bylo weekly torch.

Tak cena je opět zpět na 50 éčkách. Asi jen nějaký test nebo co. Prodeje jdou samozřejmě zpět dolů.