Nápady pro Kingdom Come

Nemůžu se dočkat :smiley:

Zajímalo by mě, jak daleko jste šly s propracovaností krve, vím že na oblečení a na zbrani asi bude ale napadlo mě jestli zustane i kaluž na zemi atd… nebo jestli někam vystříkne. Díky.

Pokud vím, tak krev se bude, až na výjimky, držet na oblečení. Pod výjimku spadá nějaká to občasná kaluž.

Nicméně si nemyslím, že stříkance krve nějak zvlášť potřebujeme. Už to co jsem měl možnost vidět na oblečení bylo krve až až.

Bude ve hře více obtížností ( Easy, Medium, Hard ), nebo bude stanovena jedna obtížnost hraní. Díky :slight_smile:

Dan Vávra zmínil něco o “normal” a “hardcore” obtížnostech v topiku o ukládání hry

Takže bych očekával alespoň ty dvě.

Jasně, takže jestli to chapu a co jsem se dočetl, tak by měla obtížnost vliv na to jak pujde hra ukládat jestli normal casteji a hard mene atd…

Dobrá zpráva pánové a dámy. Dan na Fcb uvedl, že už na svém kompu valí částečně optimalizovanou plnou verzi hry a jede mu na UHD max detaily 30-50 FPS! 30 při velké bitvě.

4 Likes

Je to tak, optimalizace za posledních pár měsíců postoupila mílovými kroky.

3 Likes

Bomba, pojď mi hop warhorse, třeba dostanu na jaře dárek k narozkám :smiley:

Jedna z věcí, která mě například u TES Skyrim velice chyběla byla možnost táboření mimo určené zóny. A myslím, při těch krásných zdejších nocích v lese, kdy je opravdu tma opravdu tmou, což považuji za obrovské plus, neboť ve spoustě hrách v rámci hratelnosti noc zesvětlují, což kazí celkový dojem.
Návrhy s tímto spojené jsou možnost rozdělat ohniště, s tím spojené sbírání klestí, polínka apdb, a křesadlo. Možnost položit poblíž ohně například kůži, na níž by se dalo vyspat.
Možnost mít v ruce při jízdě na koni louč nebo lucernu,
Krapet zvýšit svit louče či lucerny, neb si často v noci svítím petrolejovou lampou (nepotřebuje baterky a petrolej pěkně voní-né doma venku ;).)
Občas i když to hra umožňuje, zdravý rozum velí slézt z koně v místech, kde by jízda na koni znamenala úraz, což jsou hustě zaroslé lesy, I když na koníka lze zapískat, věřím, bylo by zábavné pro koníka vytvořit příkazy, či alespoň možnost vést jej za uzdu, když se prodírám hustým porostem.

Uvědomuji si, že je hra stále ve vývoji, a nevím co je ještě a nejní v plánu. Je-li něco podobného již naplánované, tak se omlouvám ;).

Co se týče táboření v lesích či v blízkosti lesa, často člověk nesledujíc čas dorazí k místu, když se začíná stmívat, a velice rád by akci ponechal nejlépe na ráno za rozbřesku, ale cesty do ležení a hospod jsou dlouhé. Čekání na ráno “přeskočit čas” nejní pro “čerstvost” zase vhodné.
A co si budem říkat, spát v lese pod širákem, tomu se nic nevyrovná :wink:

3 Likes

Poměrně dost nápadů použito, není zač. :slight_smile:

Hmm, všiml jsem si, že po vesnici i v noci pobíhají slepice. Neměly by být přes noc v kurníku? Jen taková hnidopišnost k realitě. :wink:

1 Like

Mě napadlo hru odinstalovat a možná si ji někdy zahrát,až to bude možné.

Nevím, jestli to někdo třeba už nezmínil, ale bral bych v některém budoucím pokračování této hry možnost získat nějaký šlechtický titul i s přidělením panství a hradu, které bych mohl kompletně spravovat (ekonomika, logistika, zaměstnávání sloužících a posádky hradu apod.).
Jo, je to totálně hardcore, já vím, ale už tu dlouho nikdo nic nenapsal.

1 Like
  • možnosť predávať priamo z koňa!!! Vydrancujem xy lapkovských táborov, poberiem desiatky predmetov, ktoré sa chystám predať, ale som preťažený. Otvorím teda inventár, po jednom všetky dané predmety vyklikám a presuniem na koňa. Potom prídem k mlynárovi, a tak všetky predmety znova po jednom vyklikám a presuniem z koňa naspäť do inventára. Potom začnem obchodovať s mlynárom a znova po jednom vyklikám všetky predmety, aby som ich mohol pridať do košíka. Nonsens.

  • triedenie predmetov v inventári podľa času ich pridania do inventára.

  • v inventári samostatná kategória pre elixíry, aby sa mi neplietli s jedlom.

  • okrádanie menej závislé od náhody. Mám v ňom celkom vysoký level, ale pri okrádaní i spiacej NPC dám niekedy 5 sekúnd, kým si ma všimne, niekedy 15. Kvôli čomu? Len náhode. A keďže napriek vysokému levelu je výsledok úplne nepredvídateľný, pred každým okrádaním sejvujem sejvovicou, čim sa okrádanie stáva obeťou metódy pokus-omyl.

  • pridať do inventára percentuálny ukazovateľ mieri zašpinenia.

  • pri umývaní sa v kadi alebo lázních vyčistiť aj to oblečenie, ktoré zrovna nemám na sebe.

  • knihy v obchodoch s ukazovateľom indikujúcim, ktoré recepty som sa už naučil.

  • účinnejší elixír “Konzervant”. Mám 100 Kg mäsa, ktoré sa začalo kaziť a jednu fľašku elixíru, tak ju použijem, no v tom zistím, že mi zlepšila čerstvosť len 1 Kg mäsa a 99 Kg zostalo nedotknutých.

  • odstrániť arkádové perky typu automatická regenerácia zdravia a vôbec znížiť účinnosť väčšiny perkov.

  • questy, ktoré sú časovo obmedzené (alebo sa spustia aj bez hráčovej prítomnosti) označiť v quest logu nejakým jasným indikátorom (napr. malá ikonka hodín)

  • ak mám to najlepšie brnenie vrátane najlepšej výstroje, aká sa dá zohnať, tak som terminátor, ktorý vyplieska kumánsky tábor s pomerne dobre vystrojenými nepriateľmi spôsobom, že vbehnem doprostred tábora, Kumáni ma obkľúčia a začnú do mňa búšiť z každej strany, no ja ich aj tak rozsekám a neutrpím žiadnu ujmu na zdraví. A ja v tejto hre nechcem byť terminátor.

pod tohle bych se klidne podepsat. krom par bodu kterym uplne nerozumim.
Knihy - tam prece vidis ze jsi ji precetl, ze ani u obchodnika uz nemas hvezdicku
Umyvani - tady jsem rad ze si umeje i veci ktere nemam na sobe

Hlavni neduh vidim v tom ze to neni vubec vybalancovane - kdyz nejedu hlavni pribeh a jen tak pobiham tak jsem za chvilku goro, a mozna by stacilo ze tu super zbroj muzes nosit az od urcite sily, Takto si vykopes poklady a si terminator, Takze to vlastne schvalne nenosim abych to byla vetsi vyzva.

Jinak ten prodej z kone bych vazne ocenil. A takze hromadne vareni jablicek a a hub. Kdyz maji trochu jine stari tak je musim varit po jednom :frowning:

Za mně perky pro lukostřelbu a boj beze zbraně. U lukostřelby by se mi líbilo rychlejší natahování tětivy, teď je hrozně pomalé. Mohli by snížit účinnost luku, ale udělat ho potenciálně rychlestřílecí, a přidat do hry kuše, které by byly účinnější, ale nabíjely se pomalu.

2 Likes

Taky jsem pro zavést perky pro lukostřelbu.
Vyladit zlepšování postavy, protože je divný, když začínám jako obyčejný kovářský synek a už v polovině příběhu jsem neporazitelný.
No a vybírání kapes, to je kapitola sama pro sebe. Ikdyž je podklad toho indikátoru zelený, tak mě oběť zaregistruje?! Hlavně že podle návodu se má hráč tímto řídit - jaká je barva indikátoru.

Jak na špínu?

Podle mě jedna z věcí, která je tak reálná, že by tam klidně mohla být.
Když se brodím přes řeku s mečem od krve a špinavými věcmi, aspoň ten meč by se mohl odmočit od krve, to je podle mě logické, včetně prudkého deště. Vím, že jsou na určitých místech kádě s vodou, ale to je jen tak na poplácání zátylku, kvůli jednomu bodu do charisma.
Totéž platí s oblečením, že by mohlo trochu toho bordýlku pustit, nota bene, rovnou by tam mohl být perk LAZEBNÍK nebo PRADLENA
Asi tak, že si věci u potoka či řeky můžu vyprat sám (samozřejmě asi ne na úrovni jako v lázních, oblečení by se mohlo třeba i lehce poškodit), když je tady ta alchymie, rovnou by si hráč mohl uvařit nějaký ten parfém z bylinek (měsíček, heřmánek,růže?, kosti,tuk: Mýdlo?->asi ne to se sem dostalo až v 16. století) a pak se někde na hoďku stopnout k vodě a vyplácat ty hadry na šutru a je to.(Navíc jsou na mapě místa, kde někdo pral a asi byl zaskočen lapkou)

Zajímavost: Na brusném kameni se zbavíte krve na meči-> To je přece blbost, to bych ho musel zbrousit celý, nejenom ostří. Když vlezu do vody nebo jsem na prudkém dešti a mám v ruce meč od krve (pozor červené, stále červené, reálně krev po čase zhnědne, jako prdelačka :smiley: )tak se nic neděje.

1 Like